Pri bazénoch na Kurinci zrekonštruovali budovu so sprchami. Ceny sa meniť nebudú

V rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote zrekonštruovali budovu so sprchami. Pred sezónou dokončujú renováciu bazénu s pitnou vodou, opravujú autobusovú zastávku pri cykloceste a možno pribudne aj turniket na počítanie návštevníkov. Zo zvýšených príjmov tržieb z Kurinca majú dostať zamestnanci Technických služieb mesta odmeny. Jednomyselne ich odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva na nedávnom zasadnutí.

Ide o tri percentá v súvislosti s valorizáciou platov od 1. júla. Ako spomenul poslanec Ivan Hazucha, nárast miezd je veľmi nízky a bol by aj za vyššiu odmenu, nakoľko mzdy na TSM sa hýbu v priemere 650 eur.

Podľa slov riaditeľa TSM Tibora Barta, ktoré areál kúpaliska prevádzkujú, sa obyvatelia tento rok nemusia obávať zvyšovania vstupného. „Meniť sa nebude. Zvyšovali sme ho vlani,“ povedal pre vobraze.sk Tibor Barto, podľa ktorého z minuloročného zisku investovali do opráv bazénu či chodníkov na Kurinci, ktoré sú už hotové.

Zároveň pripomenul, že rekonštruovali jednu z dvoch budov sociálnych zariadení pri campingu. „Praskala nám zadná stena, tak sme to zrekonštruovali už na komplet. Je to elegantné a súce na túto dobu,“ povedal Barto, podľa ktorého išlo o 40-ročnú budovu, kde sa prepadávala podlaha. „Museli sme ju vybiť a našli sme tam ešte škváru z cukrovaru. Nanovo sme robili odpad, prívod vody, ako aj všetky priečky. Sú tam aj nové kachličky,“ spomenul na margo investícií z minuloročných príjmov návštevy na Kurinci.

Toalety ostali po minulej sezóne aj pod bazénom, kde pribudol kontajner s WC. „Osvedčilo sa nám to, chodia tam ľudia, ktorí to majú bližšie od bazénov,“ hovorí Barto a dodáva, že kontajner niekedy slúžil v centre mesta ako verejné toalety. Tie sú teraz na Hlavnom námestí pri mestskom úrade v starom Sultáne. „Budú otvorené už na Dni mesta a potom aj stále,“ dodal.

Na Kurinci opravili pracovníci TSM autobusovú zastávku. V jej okolí boli vyrúbané stromy a podľa Barta ju do začatia sezóny aj natrú. „Bude tam aj nová tabuľa Kurinec – Zelená voda,“ podotkol. Pri člnkárni bude nový sklad. „Je tam jedna búda na plavidlá aj ako pokladňa. Máme nové vodné bicykle aj paddleboardy, tak potrebujeme rozšíriť priestory na skladovanie,“ dodal Barto.

Zdroj: vobraze.sk