Areál kúpaliska na Kurinci sníma online kamera. Vláčik je zadarmo

Bazénový komplex v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda Rimavská Sobota s termálnou vodou sníma tento rok online kamera. Samospráva obnovila vysielanie prostredníctvom holidayinfo.sk. Zábery nájdete spolu aj s informáciami o prevádzke, ako aj zoznam ďalších letných kúpalísk. V Banskobystrickom kraji ich je tam sedem. „Padlo teraz rozhodnutie, že zaplatíme takúto službu a budeme ju využívať. Je to reálny pohľad na kúpalisko aj so základnými informáciami,“ povedal pre vobraze.sk vedúci športových a rekreačných zariadení TSM Jozef Slanina. Ako dodal, areál je už pripravený na sezónu a v priebehu tohto týždňa bol spojený s vodnou nádržou. Chodník popri jazere tak už nie je voľne priechodný. Na druhú stranu areálu sa však dostanete novým chodníkom po zámkovej dlažbe ponad stanový tábor a popri chatách smerom k športoviskám. 

 Areál kúpaliska sprevádzkujú 11. júna. Po víkende podľa Slaninu uzavrú plaváreň a pracovníci sa presunú na Kurinec. S otvorením bazénov na Kurinci začne premávať aj výletný vláčik. Podľa slov riaditeľa TSM Tibora Barta je táto služba zadarmo. Ako zdôraznil, ročne tak prevezú okolo 15 tisíc ľudí z Rimavskej Soboty na Kurinec a späť. 

Prevádzková doba kúpaliska bude od 9.30 hod. do 20.00 hod., v piatok a sobotu do 21.00 hod. Bazény ponúkajú návštevníkom kúpanie s geotermálnou vodou (33°C). Nájdete tu  tiež detský bazén s atrakciami, tobogánový komplex aj vynovený bazén s pitnou vodou. Je tu možnosť aj kúpania sa vo vodnej nádrži Kurinec. 

Kúpalisko v Číži otvorili. Bazény na Kurinci sprevádzkujú o pár dní + foto

Zdroj: vobraze.sk, foto: holidayinfo.sk