Kúpalisko v Číži otvorili. Bazény na Kurinci sprevádzkujú o pár dní + foto

V okrese Rimavská Sobota sa oficiálne v bazénoch okúpete zatiaľ len v Číži. Prírodné jódové kúpele s termálnou vodou odštartovali sezónu 1. júna. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedli na recepcii, vonkajšie kúpalisko je už dostupné verejnosti. Cena za bazény bola zvýšená na 9 eur. „Pre deti seniorov a ZŤP ostala cena ako minulý rok 5 eur, plus záloha na čipové hodinky,“ informujú.

Najbližšie pri Rimavskej Sobote je Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta je bazénový komplex pripravený na sezónu.

„Bude sa otvárať, ale vzhľadom na počasie až na budúcu sobotu 11. júna. Je to definitívne,“ povedal Barto a dodal, že cez deň bude už teplejšie, ale rána sú zatiaľ chladné a večer je zase zima. „Včera bola kontrola člnkov. Máme už povolenie z plaveckej komory a fyzickú obhliadku absolvovali aj pracovníci hygieny. Prešli celý areál, miestnosti, bazény, nemali výhrady voči ničomu. Sme pripravení,“ priblížil. Prevádzková doba kúpaliska bude od 9.30 hod. do 20.00 hod., v piatok a sobotu do 21.00 hod. Od 11. júna bude na kúpalisko premávať aj výletný vláčik. Pri otvorení areálu na Kurinci dôjde k uzavretiu priechodu časti chodníka pri jazere. Športoviská sú už otvorené a verejnosť ich môže využívať.

Na Kurinci vynovili na túto sezónu bazén s pitnou vodou. Mimo sezóny v bazéne pribudla modrá fólia. „Už to vyzerá pekne. Je ofóliovaný, ako boli aj v bazény s termálnou vodou,“ podotkol Barto. TSM na sezónu zrekonštruovali aj mužské sprchy.

Počas nadchádzajúceho víkendu majú otvoriť aj areál kúpaliska Ormet na Teplom Vrchu. Pri nádrži tu nájdete aj Drieňok, kde plánujú otvoriť v polovici tohto mesiaca. Dovtedy je tam vstup voľný.

Prípravy na letnú sezónu vrcholia aj na Teplom Vrchu. Voda má cez 20 stupňov Celzia

Zdroj: vobraze.sk