Výletný vláčik má za sebou prvú jazdu. Vozil aj deti zo zahraničia

Výletný vláčik z Rimavskej Soboty má za sebou prvú jazdu. Poslúžil Základnej škole M. Tompu, ktorá v rámci programu Erasmus hostila desiatky detí zo zahraničia. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ školy Štefan Orosz, prostredníctvom vláčika ukázali deťom mesto a okolie. Zastavili sa v centre mesta aj na Kurinci. „Prebieha posledné stretnutie v rámci projektu a výletný vláčik bol dnes jednou časťou programu. Sme hosťujúcou organizáciou a máme tu niekoľko zahraničných hostí z Talianska, Turecka, Poľska či Bulharska,“ povedal riaditeľ školy.

Program Erasmus ďalej pokračuje a deti pôjdu aj do Vysokých Tatier či Košíc. „Budú tam aj deti z našej školy. Vybrali sme z tých detí, ktoré neboli v zahraničí a budú chodiť s nimi počas celej návštevy,“ dodal Orosz.

Výletný vláčik je podľa šéfa Technických služieb mesta pripravený na sezónu. „Toto bola jeho prvá jazda. Opravovali sme ho priebežne, išlo o drobné údržbárske práce,“ priblížil Tibor Barto. Ako dodal, vláčik bude k dispozícii na letnú sezónu a začnú ho používať pri otvorení areálu kúpaliska a bazénov. Vozenie vláčikom bude podľa Barta aj naďalej bezplatné. Sprevádzkovanie areálu kúpaliska a bazénov na Kurinci závisí od dobrého a stabilného počasia, nie je vylúčené, že sa tak stane už tento víkend.

Na Kurinci otvorili športoviská. Kúpalisko má byť pripravené už začiatkom júna

Zdroj: vobraze.sk