Na Kurinci otvorili športoviská. Kúpalisko má byť pripravené už začiatkom júna

Letná sezóna sa blíži. Na kúpaliskách prebiehajú prípravy na otvorenie. V rekreačnom stredisku Kurinec pri Rimavskej Sobote už hlásia otvorené športoviská. K dispozícii je minigolf, plážový volejbal, antukový volejbal či štyri tenisové kurty. Ako pre vobraze.sk priblížil vedúci športových a rekreačných zariadení TSM Jozef Slanina, otváracie hodiny sú zatiaľ nastavené predsezónne, teda od od 12.00 hodiny do 20.00 hodiny až do prípadnej zmeny. „Mali sme signály z verejnosti, že treba už otvoriť. Zatiaľ ale neprišiel takmer nikto,“ povedal Slanina, podľa ktorého sa športoviská najviac využívajú v sezóne, počas prázdnin, keď je veľa ľudí v campingu. „Osvedčilo sa nám prepojenie stanového táboru so športovým areálom a recepciou. Majú osobitný vchod. Je to dostatočne označené a presmerované. Ľudia tam nájdu aj tieň a lavičky,“ dodal.

Sezóna začína 15. júna. „Teraz sme sa uzniesli, že budeme pripravení otvoriť už na 11. júna, kedy by mohlo byť už lepšie počasie,“ hovorí Slanina, podľa ktorého chcú verejnosti poskytnúť čo najdlhšiu dobu prevádzky, no za predpokladu vhodného počasia. „Najviac ľudí aj tak chodí cez prázdniny. Ceny sme pritom nedvíhali,“ avizuje. Tento rok majú podľa jeho slov dostatok plavčíkov. „Uzavreli sme to už pred tromi týždňami. Máme vlaňajších, aj nových. Plavčíčky budú štyri. Väčšinou sú to študenti,“ dodal.

Kurinec vodná nádrž
Vodná nádrž Kurinec. Zahájením sezóny bude prepojený areál kúpaliska s časťou vodnej nádrže. Priechod bude tak uzavretý

V týchto dňoch ho už vodu napúšťajú v Tisovci. Kúpalisko chcú podľa primátorky Ireny Milecovej sprevádzkovať s predpokladaným termínom 15. júna.  V Hnúšti rekonštruujú časť technológie kúpaliska. Ako pre vobraze.sk priblížil primátor Roman Lebeda, nevyhnutné úpravy vyplynuli z požiadaviek Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. „Technológia má už svoje roky a postupne ju budeme obnovovať celú. Výsledkom tejto rekonštrukcie bude lepšia filtrácia, čistota a kvalita vody i úspora na strate vody,“ hovorí Lebeda a dodáva, že kúpalisko sa budú snažiť otvoriť najneskôr koncom júna.

Zdroj: vobraze.sk