Prípravy na letnú sezónu vrcholia aj na Teplom Vrchu. Voda má cez 20 stupňov Celzia

Ormet Teply Vrch
foto z minulej sezóny

Prípravy na otvorenie letnej sezóny na vodnej nádrži v Teplom Vrchu vrcholia. Voda má už cez 20 stupňov Celzia, nádrž pritom patrí k najteplejším prírodným vodám na Slovensku. Tento víkend by chceli otvoriť na väčšom kúpalisku Ormet. Drieňok s hotelom a menšou piesočnatou plážou avizuje oficiálny termín na polovicu júna.

Brány kúpaliska Ormet so stanovým táborom a toboganom chcú podľa podľa Tibora Oštroma, prevádzkovateľa tohto zariadenia, otvoriť 4. júna. „Včera boli prvýkrát brať vzorky vody na kontrolu,“ hovorí Oštrom a dodáva, že okrem štandartných príprav na sezónu prerábali sprchy a WC v ubytovni.

„Vyčistili sme pláž. Schodíky do vody sme namontovali ešte minulý rok,“ priblížil. V priebehu sezóny počítajú so šiestimi bufetmi, k dispozícii budú vodné bicykle či paddleboard, nafukovací hrad či autíčka. „Tento rok nám pribudol stolnotenisový stôl,“ hovorí a dodáva, že ceny vstupného mierne zvýšili o 50 centov. Dospelá osoba tak zaplatí za celodenný vstup 4,50 a deti 2,50 eur.

Pri nádrži je aj bývalé školiace stredisko Drieňok, ktoré prevádzkuje obec Teplý Vrch. Pri menšej pláži majú k dispozícii aj tenisové kurty a požičať sa tam dá aj paddleboard. V Drieňku nájdete občerstvenie, ako aj ubytovanie. Ako ďalej pre vobraze.sk povedala starostka obce Jana Janšová, sezónu majú v pláne oficiálne otvoriť 15. júna, ako aj po minulé roky. Dovtedy je vstup voľný. „Pláž je vyčistená, upravená. Ceny na vstupnom sme zvýšili o 50 centov, kvôli cenám energií. Dospelá osoba tak zaplatí 4 eurá a deti 2,50 eur,“ dodala Janšová. Na Drienku sú v turistickej časti ubytovaní niekoľkí Ukrajinci. „Hotelová časť a polovica turistickej je na sezónu voľná,“ povedala starostka.

Areál rybníkov Polina je otvorený rybárom i nerybárom. Nájdete v ňom oddych aj adrenalín