V R. Sobote máme medzi deťmi majsterku v drezúre

V Rimavskej Sobote máme v kategórii detí majsterku v drezúre. Svoje najlepšie výsledky potvrdila jazdami v Šamoríne počas uplynulého víkendu na majstrovstvách Slovenskej republiky v drezúre. Štrnásťročná Tamarka Polláková na nich jazdila s Cartagom-S, teplokrvníkom z jazdeckej stajne Ivana Sihelského na Kurinci (KPKRJ Rimavská Sobota). Tamarka tam chodí aj pravidelne trénovať. Jej trénerom je Peter Vančo – reprezentant Národného žrebčína v Topoľčiankach. Patrí medzi výrazné osobnosti slovenského drezúrneho športu a Tamarku trénuje už asi dva roky.

„Tešili sme sa všetci z jej výsledku. Je to zatiaľ okrem pôsobenia na európskej scéne najväčšia skúsenosť s najlepším výsledkom,“ povedal pre vobraze.sk otec mladej koniarky Marian Pollák. Tamarka absolvovala dve jazdy a body sa potom sčítavali. Podľa jej slov mala lepší prvý štart v sobotu, v nedeľu sa nervozita prejavila trochu viac. Aby sa mohla na národnom šampionáte predstaviť, musela mať za sebou výsledky z niekoľkých súťaží. Štartovala v konkurencii šiestich najlepších jazdeckých dvojíc na Slovensku, pričom niektoré dvojice boli vylúčené.

Počas celej sezóny jazdila Tamarka s tromi koňmi, kde dosiahli pekné výsledky. Na budúci rok ju už čaká juniorská kategória. „Bude tam silnejšia konkurencia, ale Tamarka je šikovná a nazbierala veľa skúseností. Jazdí už štyri roky,“ podotkol Pollák. Ako doplnil, ďakujú všetkým sponzorom, ktorí Tamarku podporujú.

Jej meno bude tento mesiac ešte skloňované. Vo svojej kategórii bola nominovaná medzi športovcami roka, ktorú pravidelne organizuje Okresné združenie telesnej kultúry Rimavská Sobota. Rovnako svoje miesto zaujme aj na vyhodnotení celoslovenského drezúrneho rebríčka, či na vyhodnotení rebríčka talentovanej mládeže do 23 rokov a takisto vyhodnotení jazdcov v stredoslovenskej oblasti.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív Tamarka Polláková