AKTUALIZOVANÉ: Nehodu na Železničnej prevzal vyšetrovateľ. V Hnúšti havarovala taxikárka + foto

Aktualizované 15.20 hod:

Spolujazdkyňa v Škode Octavia mala utrpieť zranenia ruky. „Bábätko by malo byť vporiadku,“ doplnila informácie popoludní policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Vodiča podľa jej slov ošetrili jednorázovo hneď ráno po nehode. Polícia podľa prvotných informácií informovala o ťažkej ujmue na zdraví spolujazdkyne. Dopravnú nehodu prebral vyšetrovateľ. Po hlavnej ceste prichádzal vodič z Jesenského. „Viezol dve deti, zranené neboli,“ ubezpečila Kováčiková.

K nehode v Hnúšti došlo pri čerpacej stanici Slovnaft. 32-ročný vdič z Klenovca odbáčal na bezniznku vľavo. „Ťahal sa k stredovej čiare a chcel odbočiť. Vtedy z mesta rovnako prichádzala vodička taxislužby, ktorá si ho nevšimla a bez brzdenia do neho narazila. Dostatočne sa nevenovala riadeniu vozidla,“ doplnila Petra Kováčiková. Taxik viedla 24-ročná vodička z Klenovca. Pri náraze mal byť zranený aj jej zákazník.

Pôvodná správa

Na frekventovanej ulici v Rimavskej Sobote došlo k zrážke dvoch vozidiel. Nehoda patrí medzi tie vážnejšie, tehotná spolujazdkyňa utrpela ťažké zranenia (podľa prvotných informácií mala urtrpieť ťažké zranenia). Cesta je uzavretá. Približne dve hodiny od nehody stále prebieha dokumentovanie a na mieste je vyšetrovateľ aj znalec z odboru cestnej dopravy. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, tehotná žena, dvadsiatnička sedela vo vozidle Škoda Octavia a utrpela ťažké zranenia.

Sedela s manželom v aute s poltárskou značkou. Odbáčali v ľavo k zdravotnému stredisku, zrazili sa s prichádzajúcim autom značky Renault. „Vodič nedal prednosť pri odbočovaní,“ skonštatovala policajná hovorkyňa.

V Hnúšti havarovala taxikárka

Do nemocnice prevážajú aj taxikárku, ktorá havarovala v Hnúšti. Podľa policajnej hovorkyne vodička (1997) pravdepodobne nedobrzdením narazila do auta pred ňou. „Je vážnejšie zranená. Nevedela vykonať ani dychovú skúšku. So spolujazdcom ju previezli do nemocnice a je tam predpoklad ťažkej ujmy na zdraví,“ dodala Kováčiková. Obidve nehody sú v štádiu objasňovania.