Viki Rákovú čaká po rokoch zmena na vianočnom stole. Na pečenie má dvoch šikovných pomocníkov

Herečka Viktória Viki Ráková, rodáčka z Rimavskej Soboty, trávi vianočné sviatky s rodinou v dome na juhozápadnom Slovensku, v obci Chotín. Majú živý stromček, na štedrovečernom stole ich tento rok čaká gastronomická zmena, budú mať halászlé. „Dostala som od krstného recept. Jeho tajný recept. Už sme ho vyskúšali a vyšiel nám veľmi dobre. Takže sme si povedali, že budeme mať dnes na vianočnom stole halászlé,“ hovorí Ráková s tým, že kapustnicu varí asi každý, koho cez sviatky navštevujú, takže o ňu neprídu.

Dlhé roky obľubovali pestrú kapustnicu, ktorú si do rodiny priniesla od svojej mamy z Rimavskej Soboty. „Je to kapustnica s klobásou či hríbami. Recept mojej mamy vždy vyjde veľmi dobre. Je to polievka, ktorú milujeme. Pripomína mi to vôňu z detstva,“ povedala pre vobraze.sk Viki Ráková, pre ktorú je pečenie i varenie záľubou. 

V Prvý sviatok vianočný nezvyknú chodiť nikam na návštevy. „Užívame si to doma, spolu, iba naša rodina. Na Druhý sviatok vianočný prídu manželove deti z druhého manželstva, takže to máme takú druhú rodinnú udalosť a potom prípadne ideme do Rimavskej Soboty, alebo mamina príde a nami,“ priblížila herečka známa zo seriálov Panelák či Susedia. 

V polovici decembra vystupovala v R. Sobote. S predstaveniami skončila 20. decembra a mala tak štyri dni na prípravu Vianoc. „Mám dvoch veľmi šikovných synov, ktorí mi veľmi pomáhajú pri pečení, jeden má 8 a druhý 4 roky. Veľmi ich to baví, vždy si pri tom spievame, aj keď celá kuchyňa je rozbombardovaná. Všade je múka, ale nevadí nám to. Pečieme koláče a tešíme sa na Štedrý deň,“ hovorí s úsmevom. Ako úspešná herečka prezradila, jej manžel hudobník Róbert Lakatos skôr cez sviatky oddychuje, no rád postaví vianočný stromček i navarí. „Je spolu s nami, čomu sme radi. Celé je to v rodinnej atmosfére. Vianoce trávime v dome a máme živý stromček. U nás je to tak, že anjeli nám v noci prinesú stromček a potom ho s deťmi spolu zdobíme, 24. decembra ráno,“ priblížila.

Na vianočnom stole u nich nechýbajú oblátky, jablko či orechy. Jablko prerezávajú na toľko častí, koľko má rodina členov pri stole, aby sa tak stretli aj o rok. Darčeky si dávajú málo. „My si v prvý Adventný večer sadneme k stolu a každý napíše Ježiškovi, čo by chcel. Našťastie moje deti sú veľmi skromné a my tiež, takže sú to úplné drobnosti,“ hovorí a dodáva, že v jednoduchosti a skromnosti sa skrýva čaro Vianoc. Spomenula, že má veľmi rada vianočné rozprávky ako Perinbaba, Mrázik či Popoluška, na ktorých vyrastala.  

Tento rok sa v pracovnom živote potešila tomu, že nesedí doma. „Máme veľa predstavení. Je to taký sen hercov, aby nesedeli doma,“ povedala a dodala, že zo súkromia sa najviac teší zdraviu v rodine. „Pre mňa je to veľmi dôležité a je u nás kľud. Užívame si krásny rodinný život a to mi úplne stačí,“ zdôraznila Viki, ktorá si už nedáva novoročné predsavzatia. „Vždy sa chystám na to, že si ich urobím. Aj vlani som si napísala asi päť, ale nie som vytrvalá v tomto, takže som s tým prestala,“ povedala s úsmevom. 

Slovenská seriálová herečka maďarského pôvodu aj tento rok vystupovala na turné s Andym Krausom so stand-up comedy. „Od januára pokračujeme s týmto predstavením. Vo februári nás čaká premiéra hy pod názvom S mamou od Táni Kusej. Premiéra bude v Komárne a potom predstavenia po celom Slovensku,“ avizuje herečka Viktória Viki Ráková, ktorá sa stala víťazkou siedmej série šou Tvoja tvár znie povedome. 

Zdroj: vobraze.sk , foto: archív Viky Rákovej