Soboťan si zahral generála v akčnom seriáli Jack Ryan

Maroš Ujpál a americký herec Wendell Pierce

Dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. Maroš Ujpál z Rimavskej Soboty má neobyčajný zážitok z nakrúcania úspešného akčného seriálu Jack Ryan. Zahral si v ňom generála.

„Povolaním som vojak a momentálne slúžim na radarovej základni v Ožďanoch. Z ministerstva obrany sme dostali ponuku, na základe ktorej si dobrovoľníci z radov príslušníkov Ozbrojených síl SR mohli zahrať v niektorých častiach seriálu. Tak som si povedal, prečo nie. Veď kedy sa môže opäť naskytnúť takáto príležitosť? Lákala ma tiež myšlienka, že budem mať nielen ja, ale aj moja rodina a deti pamiatku na celý život,“ uviedol pre vobraze.sk Maroš Ujpál. Okrem neho sa na casting prihlásil aj jeho kolega.

Maroš Ujpál (vpravo) s kolegom

Diel seriálu, v ktorom si zahral, sa odohrával na letisku Sliač, kde bola použitá aj slovenská vojenská technika. „Mal som hrať len radového vojaka českej armády, no keďže som silnejšej postavy, nemali na mňa uniformu. No mali jednu, ktorá mi sadla, a to priamo uniforma generála, takže ma rýchlo povýšili,“ zasmial sa Ujpál.

Nakrúcanie zmienenej epizódy tretej série im zabralo celý deň. „Mojou úlohou bola účasť na konferencii, kde sa stretli rôzni vysokopostavení činitelia, vrátane prezidenta. Aj keď som v tejto časti nemal žiaden dialóg alebo monológ, bol to pre mňa neuveriteľný zážitok. Vidieť všetku tú filmovú techniku, celý ten proces nakrúcania, práca filmového štábu, to všetko vo mne zanechalo mnoho zážitkov. Ak by som dostal ešte podobnú príležitosť, určite by som ju využil,“ dodal Ujpál. V spomínanej časti sa objaví zhruba na päť minút.

Maroš mal možnosť stretnúť sa aj so známymi hercami. Hlavný predstaviteľ John Krasinski sa v tejto časti seriálu nenachádzal, ale miesto neho tam bol americký herec Wendell Pierce. Ten sa objavil v produkcii HBO, no diváci ho mohli vidieť vo filme The Twilight Saga. „Stretol som na nakrúcaní aj nášho herca Mariána Mitaša, “ podotkol Ujpál.

Maroš Ujpál a Marián Mitaš

Nakrúcanie tretej série seriálu Jack Ryan prebiehalo vlani v auguste v niekoľkých okresoch Slovenska, ako napríklad v Žilinskom, Zvolenskom, Čadčianskom. Premiéra nových dielov by mala byť v druhej polovici tohto roka, presný dátum zatiaľ nebol ohlásený. Seriál vznikol na základe knižnej predlohy spisovateľa Toma Clancyho. Nakrúca sa v produkcii filmového štúdia Paramount a spoločnosti Amazon. Hlavného hrdinu si zahrali v predchádzajúcich sériach svetoznámi herci ako Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck a Chris Pine.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album Maroš Ujpál