Zápasník Lokomotívy R. Sobota Vetrák získal majstrovský titul

Patrik Vetrák sa stal majstrom Slovenska

Zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Patrik Vetrák sa stal majstrom Slovenska v grécko-rímskom štýle starších žiakov. Dejiskom republikového šampionátu do 15 rokov bola Prievidza. Vetrák triumfoval v hmotnosti do 48 kg. „Veľmi dobre zápasil. Nedal súperom šancu. Postupne sa ich kvalita zvyšovala. Vo finále Patrik Vetrák ukázal, že má natrénované a zdolal súpera z Dunajskej Stredy, s ktorým v apríli prehral na majstrovstvách Slovenska vo voľnom štýle. Prejavila sa tentoraz aj dobrá kondičná pripravenosť Patrika i jeho vyzápasenosť. Nesplašil sa, keď v súboji o zlato na začiatku prehrával,“ povedal pre vobraze.sk rimavskosobotský tréner Michal Radnóti. Ako poznamenal, očakával od Vetráka pred šampionátom titul. „Vzhľadom na jeho schopnosti na to mal, akurát išlo o to, že súťažil vo vyššej váhe a tak sme presne nevedeli, akých súperov bude mať. Vyhral celkovo päť zápasov,“ doplnil.

Patrik Vetrák sa v júli predstavil premiérovo na majstrovstvách Európy do 15 rokov, ktoré sa konali v maďarskom Kaposvári. Zápolil na nich vo voľnom štýle, na ktorý sa zameriava. „Získal tam skúsenosti, niečo mu to dalo. Videl, ako to vyzerá na vrcholnom podujatí. Má motiváciu, aby si účasť na ňom zopakoval v budúcom roku, ešte bude stále vekom starším žiakom. Má to dobre rozbehnuté,“ uviedol Michal Radnóti, ktorý je zároveň reprezentačným koučom voľnoštýliarov v kategórii do 15 rokov.

Z októbrových majstrovstiev Slovenska starších žiakov si okrem Vetráka priniesli medaily aj ďalší dvaja zápasníci Lokomotívy R. Sobota. Adrián Hrúz obsadil striebornú priečku a Nikolas Berki ml. bol tretí. Obidvaja štartovali vo váhe do 85 kg.

Zdroj: vobraze.sk