Útočníka z R. Soboty odviedli policajti. Ladislav skončil v cele

ilustračné foto

Dvadsaťpäťročný Ladislav z Rimavskej Soboty, ktorý čelí obvineniu z ublíženia na zdraví, je za mrežami. Policajný vyšetrovateľ prekvalifikoval tento skutok z prečinu na zločin a dnes mladého muža policajná hliadka aj zadržala. Vobraze.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. „Umiestnený je v policajnej cele a bol spracovaný návrh na väzbu. Priebeh vyšetrovania ukázal, že ide o závažnejší skutok,“ povedala policajná hovorkyňa.

Mladý muž mal v septembri po potýčke napadnúť 28-ročného muža na Malohontskej ulici. Toho záchranári s poraneniami hlavy previezli najprv do rimavskosobotskej nemocnice, následne vo vážnom stave do Banskej Bystrice. Ublíženiu na zdraví s ťažkými následkami mala predchádzať slovná potýčka a strkance. Napadnutého muža z R. Soboty prepustili z nemocnice koncom októbra.

Obviený Ladislav čelí obvineniu zločinu ublíženie na zdraví v súbehu s výtržníctvom. Za takýto skutok hrozí podľa trestného zákona trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdroj: vobraze.sk