V extralige hrajú dve Poltárčanky. Kadetky Hnúšte dobre rozbehli sezónu

Nina Dreisigová (vľavo) a Sofia Sivičeková

Dve odchovankyne MVK Poltár hrajú v aktuálnej sezóne v Niké extralige žien. Sú nimi volejbalistky Sofia Sivičeková a Nina Dreisigová. Dvadsaťjedenročná Sivičeková si oblieka dres Hit UCM Trnava, s ktorým vlani získala historický bronz. Nahrávačka Sofia Sivičeková, bývalá mládežnícka reprezentantka, si za Trnavu zahrala pred pár týždňami aj v európskej súťaži (Challenge Cup).

Smečiarka, respektíve univerzálka Nina Dreisigová háji farby VKP FTVŠ UK Bratislava. Sedemnásťročná hráčka v tomto klube hosťuje, naďalej je jej materským MVK Poltár. V prvej časti minulej sezóny hrávala v extralige za Projekt RD SVF, odkiaľ neskôr zamierila do bratislavského VKP. S novými spoluhráčkami sa tešila zo zlata v Slovenskom pohári. Účinkovanie v najvyššej súťaži jej bude pripomínať strieborná medaila, ktorú získala s Bratislavčankami. Potom nastúpila v prípravných zápasoch ženskej reprezentácie Slovenska a následne sa Nina Dreisigová ako prvá Poltárčanka predstavila v zápasoch Zlatej Európskej ligy. V tom čase mala len šestnásť rokov. V roku 2021 sa Dreisigová predstavila na majstrovstvách Európy do 16 rokov.

V prvej lige žien pôsobí odchovankyňa VK Iskra Hnúšťa Veronika Parobeková (20). Tá naďalej hosťuje v ŠK Elba Q-Clinic Prešov. Družstvo z metropoly Šariša bojovalo vlani v baráži o postup do extraligy. Veronika Lukácsová (21), ktorá začínala s volejbalom vo VK Slovan Rimavská Sobota, sa vrátila do súťažného kolotoča a je súčasťou kádra TJ Slávia TU Zvolen.

Volejbalistky Iskry Hnúšťa účinkujú v oblastnej druhej triede kadetiek a tiež v súťaži mladších žiačok. V družstve kadetiek Iskry pokračujú hráčky Zuzana Boldišová a Dominika Hrivnáková z Rimavskej Soboty. Hnúšťanské kadetky vyhrali päť z doterajších šiestich zápasov, ktoré odohrali v prebiehajúcom ročníku. Líderkou kolektívu je kapitánka Ema Boľfová. Tím mladších žiačok má rovnako aj MVK Poltár. Hnúšťa i Poltár sa prihlásili tiež do zápolenia v trojkovom volejbale.

Pätnásťročná Nina Reptišová prestúpila pred touto sezónou z VK Iskra Hnúšťa do ŠKM Liptovský Hrádok. V tej predchádzajúcej na Liptove hosťovala. Tri odchovankyne MVK Poltár zamierili na hosťovanie do mládežníckych tímov Volley project UKF Nitra. Tento trojlístok tvoria Patrícia Urbančoková (15), Alžbeta Kubaliaková (15) a Veronika Muchová (15).

Tím kadetiek VK Iskra Hnúšťa

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB Hit UCM Trnava (Elena Kotvasová), album N. Dreisigovej a vobraze.sk