Výstavba bazénu s vlnobitím na Kurinci sa začne neskôr. V budúcej sezóne ho návštevníci nevyužijú

Novú atrakciu v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda začnú stavať neskôr, ako sa plánovalo. Udiať sa tak má na jar budúceho roka. Projekt bazénu s vlnobitím má realizovať spoločnosť Metrostav, ktorá prišla v druhom kole verejného obstarávania s najnižšou cenou vo výške viac ako 1,78 milióna eur. Rozpočet mesta ale tejto sume nepostačoval a čakalo sa na ďalšiu dohodu poslancov mestského zastupiteľstva. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol viceprimátor Rimavskej Soboty Attila Halász, zmluva bola zástupcami spoločnosti a primátorom mesta podpísaná až po tom, ako došlo k dohode.

„Čakalo sa na opakované zasadnutie klubov, poslancov. MsZ nie je o jednom človeku, ani kluby a potrebovali sme nájsť zhodu a na základe toho došlo k dohode v MsZ,“ poznamenal Halász.

„Zmluva mala byť pôvodne podpísaná do 15. septembra. Vtedy by firma zobrala na seba záväzok dokončiť stavbu do budúcoročnej sezóny. Ak by to chceli stihnúť, začať by museli už v októbri,“ vysvetlil Halász. V posunutom termíne by s výstavbou mali začať na jar budúceho roka a do začiatku sezóny by mali byť približne v polovici. „Na dva mesiace sa stavba oplotí a po sezóne by mali pokračovať. Predpoklad je, že to dokončia k záveru budúceho roka,“ dodal.

Poslanci odsúhlasili zámer výstavby v máji. Verejné obstarávanie na realizátora sa muselo zopakovať, lebo sa do neho nikto neprihlásil, čo tiež prispelo k časovému posunu realizácie projektu. Pôvodný odhad financií na výstavbu nepostačoval ani najnižšej ponuke. „Nebolo možné podpísať zmluvu dovtedy, kým sme nemali finančné krytie. Až keď sa schválilo finančné krytie, tak vtedy sa mohla podpísať zmluva. Zmluva bola pôvodne pripravená na jún, tak sa museli zmeniť aj termíny,“ priblížila vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková.

Bazén s vlnobitím a technologickou budovou má mať atypický tvar a jeho plocha má mať rozmery približne 50×70 metra. Podľa avizovaných informácií samosprávy má byť najväčšou letnou atrakciou v širokom okolí, keďže takýchto bazénov je celkovo málo.

Zdroj: vobraze.sk