Hnúšťan Szőke bude hrať v Izraeli

Julius Szoke
Rozlúčka Júliusa Szőkeho v Šachťore Soligorsk

Futbalista Július Szőke mieri do Izraela. Kariéra dvadsaťšesťročného rodáka z Hnúšte bude pokračovať v prvoligovom klube Hapoel Ironi Kirjat Šmona. „Podpísal som s ním zmluvu na 1.5 roka. Do Izraela odlietam v nedeľu a začnem trénovať s mužstvom. Po otvorení prestupového okna by som chcel zaň odohrať prvý zápas štvrtého januára,“ povedal pre vobraze.sk defenzívny záložník Július Szőke.

Legionársky chlebík si vyskúša v tretej krajine. Najskôr hral v kazašskom Šachtere Karaganda a jeho druhou zahraničnou zastávkou bol bieloruský Šachťor Soligorsk, s ktorým získal dva majstrovské tituly.

V Šachťore Soligorsk strávil štyri sezóny, končí mu tam zmluva. Vyjadril sa, že nastal čas vyskúšať niečo nové. „Predstavitelia Kirjatu Šmona ma kontaktovali už v lete tohto roka. Aj sme sa dohodli, môj prestup do Izraela bol pripravený, lenže Šachťoru Soligorsk sa zranil stredný záložník a klub ma tam vzhľadom na majstrovské ambície vtedy nepustil. Kirjat Šmona mal však naďalej o mňa záujem, bol dokonca väčší a väčší. Zavážili tiež rozhovory so športovým riaditeľom i s trénerom. Páčil sa mi ich prístup. Z ponúk, ktoré som mal, som si tentokrát vybral Izrael. Celkovo je to zaujímavá krajina,“ priblížil Szőke.

Podľa jeho slov robí krok dopredu. „Idem do klubu, ktorý je veľmi ambiciózny. Vlani mu tesne unikla pohárová miestenka. Zaujal ma projekt, ktorý mienia realizovať. Kirjat Šmon už bol aj majstrom Izraela. Štart do aktuálnej sezóny sa však mužstvu nevydaril a priebežne figuruje na poslednej priečke. Čo sa týka financií, nepozerám sa na ne. Je to ale zhruba na takej istej úrovni, ako som mal v Bielorusku,“ uviedol bývalý mládežnícky reprezentant.

Július Szőke začínal s futbalom v Hnúšti, v žiackom veku si obliekal i rimavskosobotský dres. Prvú ligu si zahral na Slovensku vo farbách Ružomberka, Zlatých Moraviec i Podbrezovej.

Hnúšťan Szőke získal druhý titul v Bielorusku. Avizuje zmenu klubu

Zdroj: vobraze.sk, foto: album Júliusa Szőkeho