V R. Sobote vymenia verejné osvetlenie na futbalovom štadióne aj Hlavnom námestí

futbalove ihrisko s umelou travou

Futbalové ihrisko s novou umelou trávnatou plochou a časť Hlavného námestia v Rimavskej Sobote budú mať nové osvetlenie. Jeho výmenu financuje rimavskosobotská samospráva a hotová by mala byť do konca roka. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol Július Szabó, zastupujúci šéf odboru rozvoja mesta, zmluva bola uzatvorená a v súčasnosti spoločnosť ELE-FRID z R. Soboty objednala niektoré súčasti potrebné ku výmene. V prípade Hlavného námestia majú vymeniť niekoľko rokov nefunkčné valcovité osvetlenie, ktorého časť bola z plexiskla a zničili ju vandali. „Potom sme museli odpojiť aj elektrinu z toho, aby nedošlo k poraneniu,“ priblížil Szabó. Historické osvetlenie má byť podobné ako menšie kandelábre pri kostole.

Ako vyplýva zo zmluvy, stavebné práce zahŕňajú demontáž starých stĺpov, dodávku a montáž nových stožiarov a LED svietidiel, elektroinštalačné a stavebné práce, revíziu elektrického zariadenia a dodávky materiálu. Mesto za modernizáciu zaplatí z vlastných zdrojov takmer 15-tisíc eur.

Opravy sa týka aj verejného osvetlenia na futbalovom štadióne. Ide o osvetlenie na už existujúcich stĺpoch pri futbalovom ihrisku s umelou trávou. Rekonštrukcia podľa zmluvy zahŕňa demontáž pôvodných svietidiel, montáž nových, revíziu a digitálne nastavenie ihriska. Súčasťou zákazky v hodnote 30 tis. eur sú všetky náklady vrátane dodávky materiálu, dopravy, stavebných prác a montáží. „Nové osvetlenie bude úspornejšie,. Bude LED-kové a intenzita svietenia má byť väčšia ako doteraz. Keď dodajú štúdiu, tak potom budeme vedieť viac,“ poznamenal Szabó.

Na ihrisku vymenili umelú trávu

Na futbalovom štadióne v týchto dňoch okrem osvetlenia opravujú aj strechu na hlavnej tribúne. Nie však celú, ale len miesta, cez ktoré preteká dážď. Opravy samospráva financuje z vlastného rozpočtu a pôjde na ne 15 tisíc eur. Obnovou prešlo už tréningové ihrisko s umelou trávou, na ktorom sa počas októbra podarilo vymeniť nový povrch. Práce vykonávala spoločnosť Maro zo Sučian. Celkové náklady predstavovali 162 tisíc eur, 100 tisíc eur poskytol formou dotácie Slovenský futbalový zväz, zvyšok financovala samospráva z vlastných zdrojov.

Zdroj: vobraze.sk