Ďalšiu policajnú budovu v meste idú opravovať. Zmluva bola podpísaná

Po dokončení rekonštrukcie budovy Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote sa chystá ďalšia renovácia. Tentokrát ide o Obvodné oddelenie v R. Sobote. Zmluva s dodávateľom prác bola uzatvorená koncom novembra. Je ním spoločnosť P.S. in zo Žiliny. Ako ďalej uvádza ministerstvo vnútra vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, ide o rekonštrukciu a modernizáciu objektu na Ulici stavbárov. Týka sa administratívnej budovy, a to zateplenia plochy obvodového a strešného plášťa, ako aj obvodovej konštrukcie budovy. Cena prác je vyše 580 tisíc eur bez DPH.

Kontaktovali sme aj spoločnosť zo Žiliny. Kedy by mohli začať s rekonštrukciou, nám zatiaľ presne uviesť nevedeli. „Tieto veci budeme riešiť až po sviatkoch,“ povedal pre vobraze.sk prokurista spoločnosti Patrik Stopka. Ako dodal, s prácami by mali začať až na budúci rok, nakoľko berú do úvahy aktuálne vyhlásené núdzové stavy v súvislosti s pandemickou situáciou.

Budova obvodného oddelenia slúži policajtom od roku 1994. Odvtedy boli na nej vymenené len okná a obnovené sociálne zariadenia.

Terajšia obnova zahŕňa okrem zateplenia aj komplexnú výmenu rozvodov ústredného vykurovania a vykurovacích telies, osadenie plynového tepelného čerpadla a dvoch plynových kondenzačných turbokotlov. Renovácia sa týka aj rozvodov teplej vody, tepelných čerpadiel, výmeny elektroinštalačných rozvodov vrátane bleskozvodu. V projekte sa počíta aj s rekonštrukciou vonkajších schodísk či bezbariérového vstupu pre imobilných. Na obvodnom oddelení sa nachádzajú aj cely predbežného zadržania.

Budova OR PZ Rimavská Sobota na Hostinského ulici bola zrekonštruovaná v rokoch 2019 až 2020.

Zdroj: vobraze.sk