Vynovili kaviareň Zeppelin. Personál vás rád privíta v krajších priestoroch

Zeppelin Cafe and Breakfast

Útulná kaviarnička Zeppelin Cafe and Breakfast v Rimavskej Sobote prešla vylepšeniami. Okrem chutných raňajok, príjemnej obsluhy skrášlili aj prostredie v historickej budove na Mlynskej ulici (za Billou). Vymaľovali steny a vynovili aj podlahu. Aj keď kapacita miest na sedenie sa nezvýšila, svoj kútik si tu stále nájdu skupiny ľudí pri káve, koláčiku či raňajkách. Radi a pravidelne si sem chodia posedieť aj starší páni a zahrajú si partičku kariet či šach.

„Každá veková skupinka ľudí je u nás vítaná,“ povedala Katarína Kohút Povinská, majiteľka Zeppelin Cafe and Breakfast, ktorá neustále pracuje na vylepšeniach jednak priestorov kaviarne, ako aj pestrej ponuky raňajok. Tá si prevádzkovaním tejto kaviarničky napĺňa svoj sen. Kaviareň sa od ostatných odlišuje pestrosťou, kreativitou či čerstvosťou pripravovaných jedál a nápojov.

V jej priestoroch pribudli nové podlahy. „Teraz máme steny čisto biele, predtým boli krémové a podlaha sa zmenila na svetlo sivú v kombinácii so zelenou a čiernou.  Teraz sú celkovo svetlejšie miestnosti,“ povedala. Kaviarnička s možnosťou chutných raňajok je zariadená v retro štýle. Majú tu aj starších klientov. „Mali sme tu aj starší manželský pár, ktorý nám prezradil, že v týchto priestoroch mali niekedy učiteľský byt a pôsobili na škole. Veľmi nás potešili svojou návštevou,“ spomenula Katka. 

Posedieť si môžete v príjemnom prostredí budovy SFOS za Billou, alebo počas pekného počasia ešte aj na útulnej terase s výhľadom na staré gaštany. Ponúkajú tam rôzne druhy káv či domácich limonád. „Sú osviežujúce a máme aj nápoje, ktoré zahrejú aj v chladnejších jesenných dňoch,“ avizuje majiteľka. Raňajky, ktoré ponúkajú, využívajú ľudia na ceste do práce, alebo keď sa im ich doma nechce pripraviť. Sú však aj vhodnou alternatívou na začatie voľného či bezstarostného dňa. „Radi vás privítame každý deň v našich priestoroch od siedmej hodiny ráno,“ dodáva. 

Zeppelin Cafe and Breakfast

Chutné raňajky aj rozvážajú v rámci Rimavskej Soboty. „Ak je špeciálna objednávka na popoludnie, robíme aj kompletné raňajkové boxy s viacerými porciami jedál pre cateringové účely. Máme skúsenosti už aj detskou oslavou a mali sme tu dokonca aj menšiu svadbu,“ naznačila možnosti ich služieb. Útulné priestory poskytujú kapacitu pre 25 až 30 ľudí. V raňajkových boxoch nájdete niekoľko porcií z ponuky, čerstvých štiav alebo kávy.

Soboťanka si otvorila malú kaviareň, aby si splnila svoj sen. Robí aj chutné raňajky a catering

Zdroj: PR-článok