Soboťanka si otvorila malú kaviareň, aby si splnila svoj sen. Robí aj chutné raňajky a catering

V Rimavskej Sobote si otvorila malú kaviareň. Postupne rozširovala ponuku o svieže drinky či chutné raňajky. Napĺňa si tak svoj sen, ktorý má asi od 15 rokov. Rimavskosoboťanka Katarína Kohút Povinská začínala v gastrosektore už na strednej škole, študovala na hotelovej akadémii.

„Chceme byť iní, ako ostatné prevádzky,“ hovorí majiteľka Zeppelin Cafe and Breakfast Katarína Kohút Povinská, podľa ktorej sa chcú odlíšiť pestrosťou, kreativitou či čerstvosťou priravovaných jedál a nápojov. Svoje vedomosti a zručnosti vylepšovala aj na vysokej škole manažmentu malého a stredného podnikania. Kaviareň ZEPPELIN otvorila zhruba pred piatimi rokmi na Mlynskej ulici č. 2 v R. Sobote. Možnosť vytvoriť si priestory podľa predstáv v historickej hudove bývalej školy privítala ako spasenie.

Posedieť si môžete v príjemnom prostredí budovy SFOS za Billou, alebo na útulnej terase s výhľadom na staré gaštany. Ponúkajú tam rôzdne druhy káv či domácich limonád. „Sú osviežujúce najmä v lete. Budeme mať na ne už aj osobitný nápojový lístok. Takisto osviežujúce sú však aj raňajky,“ priblížila 31-ročná Katka. Raňajky využívajú ľudia na ceste do práce, alebo keď sa im ich doma nechce pripraviť. Sú však aj vhodnou alternatívou na začatie voľného či bezstarostného dňa alebo dovolenky. „Radi vás privítame každý deň v našich priestoroch od siedmej hodiny ráno,“ dodáva.

„Chutné raňajky aj rozvážame v rámci Rimavskej Soboty. Ak je špeciána objednávka na popoludnie, robíme aj kompletné raňajkové boxy s viacerými porciami jedál pre cateringové účely. Máme skúsenosti už aj detskou oslavou a pripravujeme sa aj na menšiu svadbu,“ avizuje možnosti ich služieb. Útulné priestory poskytnú priestor pre 25 až 30 ľudí. V raňajkových boxoch nájdete niekoľko porcií z ponuky, čerstvých štiav alebo kávy.

Raňajky vo forme ľahkých croissantov so zeleninou si môžete objednať od 7.00 hodiny až do 14.00 hodiny na telefónnom čísle 0951603717.

Pripraviť však vedia aj výdatnejšie porcie s praženicou či pečenými klobáskami, anglické raňajky, sendvič, cereálny toast. Veľmi dobrou alternatívou je bagel so strateným vajíčkom, prosciuttom a nektarinkami. Potešia však aj lievance s horúcim lesným ovocím. Všetko patrične pekne naaranžované, keďže vzhľad považujú za rovnako dôležitú vlatnosť, ako aj chuť samotného jedla.

Kaviareň Zeppelin je otvorená pondelok až nedeľu do 22.00 hod. Obslúži vás ochotný a príjemný personál. v nedeľu raňajky nepodávajú.

Viac informácií nájdete na sociálnej sieti (2) Zeppelin Cafe and Breakfast | Facebook i na instagrame Zeppelin Cafe and Breakfast . Prajeme dobrú chuť.

Zdroj: PR-článok