Lyžovanie na Kokave-Línii počas prázdnin zlacnelo. Vyzerá to na kvalitnú jarnú lyžovačku

Línia Kokava

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia má výborné podmienky na lyžovanie aj počas jarných prázdnin. Z vďaky za početnú návštevnosť a podporu v neľahkej dobe sa vo vedení Ski centra Línia rozhodli znížiť ceny lístkov. Ako ďalej pre vobraze.sk povedal jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt, sú radi, že sa podarilo udržať svah v prevádzke až do jarných prázdnin, ktoré sú pre Stredoslovenský kraj práve tento týždeň. „Chceli sme pre naše deti urobiť dobre a aj takouto formou sa poďakovať. Sú prázdniny a všade dvíhajú ceny. My sme naopak išli s cenami dolu,“ podotkol Auxt, ktorý prevádzku strediska odhaduje ešte zhruba na dva týždne.

„Stále sú výborné podmienky a krásne počasie. Svieti tu slnko a na sobotu i nedeľu hlásia mimoriadne pekné slnečné dni. Príďte si tak vychutnať kvalitnú záverečnú jarnú lyžovačku. Lebo potom už hlásia meteorológovia oteplenie,“ avizuje.  Aby ste ho využili čo najlepšie, majitelia venovali do jarnej súťaže 5 lístkov – celodenných skipasov v hodnote 10 eur do lyžiarskeho centra Kokava-Línia.

Návštevnosť počas tejto sezóny hodnotia priaznivo. „Slušná bola hlavne návštevnosť z nášho regiónu. Videl som tu veľa áut z okresov Poltár, Rimavská Sobota, Lučenec ale i zo Zvolena, Hriňovej. Túto sezónu toho bolo oveľa viac, ako lyžiarov z Maďarska,“ uzavrel. 

Kokava-Línia funguje už 30 rokov. Je lyžiarskym strediskom, ktoré je v prevádzke a je najbližšie pri Rimavskej Sobote. Nachádza sa v nadmorskej výške okolo 800 m n. m. a je umelo zasnežované. Kokava-línia sa stala takzvaným detským eldorádom, nakoľko ide o široký kopec vhodný najmä pre začiatočníkov i deti.

Línia Kokava

Okrem denného lyžovania ponúkajú aj nočné lyžovanie. A to v stredu, piatok i sobotu od 17:30 do 20.00 hodiny. Lyžiarske stredisko má 6 vlekov, jeden z toho je pre deti. Stredisko je ideálne pre lyžovanie rodín alebo sánkovanie s deťmi. 

Od začiatku tohto týždňa sú lístky o 30 percent lacnejšie. Celodenný dospelý lístok vás vyjde na 10 eur, celodenný detský lístok 8 eur, poldňový dospelý 7 eur, poldňový detský 5 eur, večerné lyžovanie dospelý 10 eur, večerné lyžovanie detský 6 eur.

Viac informácií získate na fb profile Línia Kokava

Zdroj: vobraze.sk

Na Kokave sa učili lyžovať, teraz tu učia svoje deti. Kokava-Línia funguje už 30 rokov + foto a video