Primátor Hnúšte Pliešovský bude kandidovať do parlamentu

Primátor Hnúšte Martin Pliešovský bude kandidovať za Slovenskú národnú stranu v septembrových voľbách do Národnej rady SR. Potvrdil to pre vobraze.sk. „Neuchádzal som sa o popredné miesta. Číslo, pod akým budem na kandidátke, som sa ešte nedozvedel. Myslím si, že to však nebude pozícia do stovky,“ dodal okresný predseda SNS. „Sme len štyria primátori miest na Slovensku za SNS. Vážime si, že sme boli občanmi zvolení vo vlaňajších komunálnych voľbách. Chceme účasťou na kandidátke podporiť SNS, aby ju ľudia, ktorí nás poznajú, volili,“ ozrejmil Pliešovský. Dodal, že v parlamentných voľbách kandiduje prvýkrát.

Hnúšťanský primátor poukázal na to, že SNS je najstaršia strana na Slovensku. „Vstúpil som do nej dobrovoľne a s tým presvedčením, že SNS pred 152 rokmi zakladal aj rodák z Hnúšte Ján Francisci – Rimavský,“ podotkol.

Vie si Martin Pliešovský predstaviť, že by bol poslancom NR SR a zároveň primátorom? „Nedalo by sa to zvládať. Ak by sa to stalo, určite by som to nejakým spôsobom riešil a prijal rozhodnutie, ale myslím si, že takáto situácia nie je vysoko pravdepodobná. V komunálnej politike je viac priameho kontaktu s ľuďmi,“ odvetil.

Šimko mieni opäť kandidovať do Národnej rady SR

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Pliešovského