V Tisovci využívajú bazén žiaci, pre verejnosť ho otvoria v závere týždňa

V Tisovci využívajú v týchto dňoch kúpalisko žiaci a študenti tamojších škôl na plavecké výcviky. Voda v bazéne je vyhrievaná a spĺňa všetky potrebné skúšky. Vobraze.sk o tom informoval Michal Stejskal, vedúci oddelenia kultúry a športu na tisovskom mestskom úrade. Ako spomenul, mali otvoriť už 10. júna, ale pre nepriaznivé počasie odštartujú sezónu až v piatok 16. júna. „Všetko máme vybavené, v piatok môžeme oficiálne spustiť bazén,“ povedal a dodal, že poslanci mestského zastupiteľstva schválili aj cenník služieb.

„Dokúpili sa nové ležadlá na bazén, robia sa ešte technické úpravy, ktoré majú spríjemniť pobyt na kúpalisku,“ priblížil.

Voda v bazéne je na severe Rimavskosobotského okresu vykurovaná plynovým kotlom. Predvlani menili na kúpalisku pre havarijný stav dlažbu a bazén bol otvorený pre verejnosť až v druhej polovici prázdnin. Od minulého leta je na kúpalisku namaľovaný aj veľký žralok. Jeho autorom je Miroslav Bračo, výtvarník zo ZUŠ v Hnúšti. Podľa Stejskala plánujú počas leta organizovať aj mestské podujatia, kde sa areál s bazénom bude využívať aj pre kultúrno-športové služby verejnosti. „Budeme tam robiť aj podujatia pre deti,“ dodal Stejskal.

Zdroj: vobraze.sk, tisovec.com