Zverejnili program na Dni mesta. Okrem No Name má vystúpiť Elán Tribute či Čendeš Orchestra. Lákadlom bude aj Hnúšťankovo pre deti

Hnúšťanská samospráva zverejnila kultúrny program na blížiace sa oslavy Dní mesta. Konať sa budú 3. až 5. júna v centre mesta i na amfiteátri. Tam v piatok vystúpi už avizovaná kapela No Name i Elán Tribute. Ďalším ťahákom má byť v sobotu zoskupenie Rusín Čendeš Orchestra, ktoré vystúpilo v TV show Zem spieva.

Oslavy sa ponesú v znamení 200. výročia narodenia rodáka Jána Francisci-Rimavského. Narodil sa 1. júna 1822 v Hnúšti. V piatok popoludní sa má konať vedecká konferencia o jeho živote a diele. Otvorená má byť aj stála expozícia histórie priemyslu v Hnúšti. Udelené majú byť aj ceny mesta.

K príležitosti osláv a výročia narodenia J. F. Rimavského ušili mladé krajčírky z tamojšej Strednej odbornej školy dobové uniformy. „Už sú hotové. Počas slávnostného zastupiteľstva budú do nich oblečení dvaja dobrovoľníci. Sú to kolegovia z Divadelného súboru Katalpa,“ avizuje pre vobraze.sk riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Diana Vojenčiaková, ktorá má na starosti sprievodné aktivity v rámci príprav osláv. Piatkové tri koncerty na amfiteátri v Hnúšti budú podľa nej spoplatnené sumou tri eurá v predpredaji a päť eur na mieste. Ako ďalej spomenula, veľa ľudí očakávajú aj na bezplatné podujatie pre deti kde chodieva aj okolo tisíc detí z Hnúšte, okolia či Rimavskej Soboty.

V nedeľu ráno bude pre záujemcov pristavený výletný vláčik na Zbojská. Ten má byť na vlakovej stanici o 8.30 hod. v Hnúšti. Prechádza okolitými obcami a v sobotu ráno štartuje v R. Sobote.

Mladé krajčírky dostali špeciálnu úlohu, šijú „uniformy“ J. F. Rimavského