Ťahákom Dní mesta má byť koncert No Name

No Name

Tohtoročné oslavy Dní mesta Hnúšťa majú byť na začiatku júna. Ponesú sa  v znamení 200. výročia narodenia rodáka Jána Francisci-Rimavského. Narodil sa 1. júna 1822 v Hnúšti. „Chceme urobiť vedeckú konferenciu, prídu profesori porozprávať o jeho živote a diele,“ priblížila pre vobraze.sk riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Diana Vojenčiaková, ktorá má na starosti sprievodné aktivity v rámci príprav osláv. 

Pri pomníku J. F. Rimavského má byť slávnostné zastupiteľstvo. „Budú tam miesta na sedenie aj malé pódium. Súčasťou bude krátke literárno-dramatické pásmo o živote J. F. Rimavského. Spolu by to mal byť asi hodinový program,“ naznačila. Chýbať by nemal ani remeselný jarmok, kvíz zameraný na J. F. Rimavského, večerné koncerty, folklór. Ako avizuje, v sobotu určite idú pripravovať Hnúšťankovo. „Je to veľmi pekné a ľudia sa na to tešia,“ dodala.

 

Námestie J. F. Rimavského Hnúšťa

Podľa dostupných informácií by ťahákom osláv mala byť skupina No Name, čo nám aj riaditeľka MsKS potvrdila. Druhým lákadlom mal byť Majk Spirit. Kvôli tomu, že je v tom termíne obsadený, hľadajú namiesto neho alternatívu.

Oslava Dní mesta majú byť 3. 4. a 5. júna. V závislosti od vývoja pandemickej situácie. J. F. Rimavský bol básnikom, prozaikom, prekladateľom, publicistom a politikom.

Zdroj: vobraze.sk, foto: fb No Name