Na Dňoch mesta Tisovec zaujali koncerty i letná autoškola. Udelili i Cenu primátora + foto a video

Skladba programu na oslavách Dní mesta Tisovec bola zameraná pre všetky vekové kategórie. Návštevníkov potešila Gizka Oňová, Beáta Dubasová i Michal David Revival. Zábava v sobotu pokračovala aj v Dome kultúry. „Myslím si, že sme ulahodili väčšine obyvateľov. Dôležitá je však spokojnosť aj od nich samotných. Plná divadelná sála MsKS bola dôkazom toho, že záujem bol aj o slávnostné zastupiteľstvo. Z našej strany bola určite spokojnosť,“ priblížila pre vobraze.sk prednostka mestského úradu Petra Čipková.

Cenu mesta v Tisovci udelili tento rok lekárovi Petrovi Šuranovi a remeselníkovi Jánovi Maciakovi, ktorý sa venuje rezbárstvu, remenárstvu a prackárstvu. Cenu primátora tento rok dostala bývalá riaditeľka Základnej školy Dr. V. Clementisa v Tisovci Božena Pardupová, riaditeľ Mestských lesov i poslanec mestského zastupiteľstva Karol Kubíni. Ocenenie bolo udelené aj dobrovoľnému hasičskému zboru mesta Tisovec, obzvlášť za prácu s deťmi.

Pre mladých bola v sobotu večer určená tanečná zábava so skupinou eSeMes, ale zaujala ich aj možnosť šoférovania. Najväčší úspech podľa prednostky mala detská autoškola s Jánom Bazovským, dopravným analytikom. „Bolo to obsadené už 1,5 hodiny dopredu. Mali sme obmedzený počet, aby sme to dokázali zastrešiť. Vydávali tam aj detské vodičáky, takže aj administratíva tam bola,“ povedala Čipková s tým, že za jeden deň mali až 60 mladých vodičov. „Myslím si, že je to veľmi slušné číslo a malo to veľmi pozitívny ohlas a veľmi sa nám to osvedčilo,“ podotkla. Mládež si mohla vyskúšať šoférovanie v aute aj na štvorkolke.

Dni mesta trvali od štvrtku 29. júna do nedele 1. júla. Súčasťou osláv bol aj Trh regionálnych produktov, Festival Janka Plichtu či vystúpenie Divadla na sídlisku. Pozrite si fotogalériu Milana Slabeja.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Milan Slabej, Peter Vranský