V R. Sobote jazdia policajti na aute s novým polepom. Vynovená je aj budova obvodného oddelenia

V Rimavskej Sobote je nové policajné auto so šedo-modro-žltým dizajnom. Pridelené bolo policajtom Obvodného oddelenia v R. Sobote. Ide o vozidlo značky Kia.  Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v prvej várke bolo pridelených 9 vozidiel pre Banskobystrický kraj a do každého z policajných okresov dali zatiaľ jedno, dve ostali v B. Bystrici. Nový dizajn vozidiel korešponduje s policajnými autami v krajinách Európskej únie. Hlavne v noci sú výrazne viditeľnejšie. Najstarším policajným autom v R. Sobote je VW Golf, ktorý má nabehaných už vyše 300 tisíc kilometrov a vyrobený bol okolo roku 2007.

Nové vozidlá boli včera odovzdané v Banskej Bystrici. „Príslušníkov Policajného zboru čakajú aj vozidlá typu SUV, ktoré sa zídu najmä v hornatých oblastiach. Ide o masívnu obnovu vozového po parku po 9-tich rokoch a som nesmierne rád, že policajti budú jazdiť na kvalitných autách, ktoré zlepšia podmienky na ich prácu,“ povedal poverený minister vnútra Roman Mikulec.

Dnes prebieha aj kolaudácia budovy Obvodného oddelenia na Ulici Stavbárov v R. Sobote. Týkala sa zateplenia, stien, strechy, výmeny okien či kúrenia a elektroinštalácie. Budova bola rekonštruovaná za plnej prevádzky. Predpokladané ukončenie rekonštrukcie budovy malo byť do konca roka 2022.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: vobraze.sk

Opravujú budovu obvodného oddelenia PZ v R. Sobote. Policajti robia aj v náhradných priestoroch