Opravujú budovu obvodného oddelenia PZ v R. Sobote. Policajti robia aj v náhradných priestoroch

Budova Obvodného oddelenia PZ v Rimavskej Sobote na Ulici Stavbárov je v rekonštrukcii. S prácami sa začalo v lete. Týkajú sa zateplenia, stien, strechy, výmeny okien či kúrenia a elektroinštalácie. V časti budovy vo dvore i pri ceste bolo postavené lešenie, pracuje sa na streche i pri základoch budovy.

Rekonštrukcia má byť hradená z finančných prostriedkov Európskej únie na základe uzatvorenej zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 725-tisíc eur.

Rekonštruuje sa za plnej prevádzky a práce veľmi neovplyvňujú činnosť policajtov. „Markantný zásah do služobnej činnosti policajtov to nie je, nakoľko budova je veľká a je možnosť flexibilne riešiť náhradné priestory pre policajtov,“ povedala pre vobraze.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Rekonštrukčné práce začali v júli obhliadkou objektu a výstavbou stavebného lešenia po obvodoch budovy. „Priebežne sa vykonáva rekonštrukcia strechy a zateplenie fasády budovy minerálnou vlnou,“ doplnila s tým, že budova sa rekonštruuje od vrchného podlažia a tento týždeň začínajú na druhom nadzemnom podlaží v ľavom bloku rekonštrukciou elektrických rozvodov.

V projekte nie je zahrnutá obnova ciel predbežného zadržania (CPZ), ktoré sú na prízemí. „Priestory rekonštrukcie prízemia a hlavne v okolí CPZ a stálej služby sú predmetom ďalšieho rokovania,“ priblížila. Predpokladané ukončenie rekonštrukcie budovy by malo byť do konca roka 2022.

OO PZ Rimavská Sobota v rekonštrukcii

V Rimavskej Sobote sa v tejto budove OO PZ nachádza už len odbor poriadkovej polície, odbor dopravnej polície – výkon služby a policajná kynológia, na ktorých chod rekonštrukcia nemá podľa Faltániovej negatívny vplyv. Ako ďalej doplnila, čo sa týka administratívnych úkonov pre občanov v súvislosti s dokladmi, ktoré sídlili v tejto budove, sú už presťahované na OR PZ v Rimavskej Sobote na klientské centrum. To sa nachádza na Ulici P. Hostinského.

Rekonštrukcia budovy OO PZ sa týka aj osadenia plynového tepelného čerpadla a dvoch plynových kondenzačných turbokotlov, hydraulického vyváženia vykurovacej sústavy budovy, úpravy vnútorných rozvodov teplej vody, osadenia tepelných čerpadiel, komplexnej výmeny elektroinštalačných rozvodov, vrátane realizácie bleskozvodu, výmeny svetelných zdrojov. Zrekonštruované majú byť aj vonkajšie schodíská vrátane úpravy bezbariérového vstupu, technickej úpravy miestnosti WC pre imobilných a osvetlenie dvora.

Zdroj: vobraze.sk