Riaditeľ dopravnej polície končí

Riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Rimavskej Sobote Igor Jároši končí na svojom poste. Potvrdil to pre vobraze.sk. Ako spomenul, odchádza do výsluhového dôchodku a aktuálne si ešte čerpá dovolenku. „Chcel som odísť ku koncu roka, ale končím ku 1. marcu,“ povedal Jároši, ktorý bol riaditeľom ODI takmer desať rokov. Na pozícii okresného riaditeľa ODI vystriedal Miroslava Laurinca.

Igor Jároši začínal podľa jeho slov ako policajt na hraniciach v Petrovciach, v hraničnej cudzineckej polícii. Slúžil aj na Obvodnom oddelení v Jesenskom, bol aj zástupcom riaditeľa v Hnúšti. Neskôr robil aj vedúceho ODI a potom sa stal riaditeľom. Ako spomenul, situácia na úseku dopravy je v okrese Rimavská Sobota stabilizovaná, aj keď ho znepokojujú zvyšujúce sa počty nezodpovedných vodičov pod vplyvom alkoholu, obzvlášť tí, ktorí ohrozia ostatných účastníkov cestnej premávky a spôsobujú dopravné nehody.

V policajnej uniforme Igor Jároši odslúžil takmer 30 rokov. Jeho zastupovaním je poverený Martin Švejnoha, zástupca okresného riaditeľa PZ Rimavská Sobota.

Zdroj: vobraze.sk