V Tisovci i v Hnúšti dnes otvorili kúpalisko, v Lučenci ho využívajú už týždeň. Revúca neotvorila podľa plánu

V Tisovci na severe okresu Rimavská Sobota dnes popoludní otvárili kúpalisko. K dispozícii je tu neplavecký bazén, šatne a sprchy. Nachádza sa v Športovom areáli R. Valenta v Tisovci pri základnej škole a spĺňa všetky povinné kontroly potrebné na uvedenie do prevádzky. Ako pre vobraze.sk uviedla Denisa Csonková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote, prevádzka kúpaliska je na základe rozhodnutia povolená a výsledky kontrol sú v poriadku. Podobne sú na tom aktuálne aj v hnúšťanskom kúpalisku, kde sú pripravení na sezónu.

Kapacita bazéna je podľa tisovskej samosprávy 67 ľudí a denná kapacita kúpaliska je 300 návštevníkov. Bazén sa nachádza pri základnej škole a jeho služby počas školského roka využívajú aj študenti stredných škôl v rámci telesnej výchovy. „Robíme harmonogram, aby sa vystriedali všetky ročníky. Bude teplo a už sa dá kúpať. Keď je horúco, tak sem radi chodíme,“ hovorí riaditeľka ZŠ Clementisa Katarína Dominiková. Dodala, že v utorok budú mať v areáli športový deň.

Kúpalisko v Tisovci má vyhrievanú vodu a patrí medzi prvé otvorené kúpaliská v okrese s pitnou vodou. Tento rok sa otvára o čosi neskôr aj pre počasie. Bazén je hlboký 1,2 metra. Počas školského roka je bazén pre verejnosť otvorený od 14.00 hod. Počas najbližšieho víkendu bude otvorený od 10.00 hod. a od 1. júla denne od 8.00 do 19.00 hod. Návštevníci tak môžu využívať aj skoré ranné plávanie, ako aj večerné plávanie od 18.00 do 19.00 hod. Za hodinu plávania zaplatia jedno euro.

Celodenné vstupné je vo výške 7 eur, deti majú vstup za 4 eurá. Cenník je platný od roku 2023. Hodinové vstupné je podľa minuloročných skúseností obľúbené aj medzi seniormi, ktorí sa prídu s vnúčatami osviežiť dopoludnia aj popoludní.

Od dnešného rána je otvorené aj mestské kúpalisko v Hnúšti. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil správca kúpaliska Juraj Šutta. Ako doplnil, zatiaľ sa platí podľa minuloročného cenníka a výškou vstupného by sa mali ešte zaoberať poslanci mestského zastupiteľstva. „Máme ranné plávanie už od siedmej do ôsmej a od deviatej bude kúpalisko otvorené do šiestej,“ priblížil s tým, že následne bude pokračovať večerné hodinové plávanie od 18.30 hod. „Máme všetko schválené, prišlo nám aj rozhodnutie z RÚVZ,“ povedal vedúci kúpaliska.

Týždeň majú otvorené aj mestské kúpalisko v Lučenci. V piatok bolo zatvorené pre športový deň, počas víkendu však jeho služby mohli opäť využívať návštevníci. Podľa vedúceho športovísk Tomáša Majoroša prišlo zatiaľ najviac ľudí na piatkovú akciu samosprávy a cena vstupného sa nemenila. Návštevnosť kúpaliska je v týchto posledných dňoch školského roka primeraná termínu a vo veľkej miere závisí od počasia a teplôt nad 30 stupňov Celzia. Vodu napúšťajú pitnou vodou z Hriňovej. Do konca tohto mesiaca môžu návštevníci zároveň využívať aj mestskú plaváreň.

Kúpalisko chceli otvoriť aj v Revúcej, no podľa informácií samosprávy sa to tento víkend nepodarilo. Otvorené by malo byť počas najbližšieho víkendu. Ako uvádzajú, dôvodom sú technické problémy súvisiace s malým bazénom. „Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme. O termíne otvorenia vás budeme informovať.“

Zdroj: vobraze.sk