Príčina násilného úmrtia ženy z Rim. Soboty bola objasnená

V prípade decembrovej tragédie, pri ktorej prišla o život 62-ročná žena z R. Soboty, je známa príčina jej úmrtia. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, príčinou úmrtia ženy bol opuch mozgu pri dusení. Jej úmrtiu predchádzalo fyzické násilie. Tridsaťročný Tomáš čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Stíhaný je väzobne. Ako polícia ďalej uviedla, ku konaniu muža viedli možné psychické problémy. K činu sa nepriznal a podľa Kováčikovej využil svoje právo a nevypovedal. Obvienný Tomáš bol podľa policajných informácií už v minulosti súdne trestaný.

Po tejto násilnej udalosti na Sídlisku Západ, bol syn obete podrobený na toxikologické skúšky na prípadnú prítomnosť omamných a psychotropných látok. Podľa Kováčikovej sa k výsledkom zatiaľ vyjadrovať nebudú.

Polícia zadržala 5. decembra podozrivého muža. Bol s ňou v byte, kde k udalosti došlo a bol to jej syn. Na policajné výzvy, týkajúce sa otvorenia bytu vtedy nereagoval. Nakoľko polícia mala podozrenie zo spáchania násilného skutku, privolali k otvoreniu dverí hasičov. Tridsaťročný muž kládol hliadke odpor s nožom v ruke. Po jeho spacifikovaní v byte našli ležať ženu. Prvú pomoc jej poskytli ešte hasiči, no oživiť sa ju už nepodarilo ani im, ani záchranárom. Ženu mali nájsť pri radiátore s dobitou tvárou.

V lese našli ženu, pitva vylúčila cudzie zavinenie

Polícia v uplynulých dňoch začala vyšetrovať aj prípad mŕtvej ženy, ktorú našli v lese pri obciach Lukovištia a Horné Zahorany. Mala pochádzať z okresu Rožňava a mala 42 rokov. Našli ju v ťažko dostupnom teréne a na prevoz tela boli privolaní aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru s technikou. V prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a nariadená bola pitva. „Pitva vylúčila cudzie zavinenie,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Zdroj: vobraze.sk