Materskú školu na Ul. I. Hatvaniho v R. Sobote idú zatepľovať. O riaditeľské posty na MŠ je minimálny záujem

Materskú školu na Ulici I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote majú v priebehu tohto roku zatepľovať. Financie vo výške približne 270-tisíc eur získali z dotácie z Evironmentálneho fondu. Samospráva má projekt kofinancovať sumou približne 15-tisíc eur. Zámer odsúhlasili rimavskosobotskí poslanci ešte v októbri. Ako pre vobraze.sk priblížila riaditeľka MŠ Aneta Ruszóová, zmluva bola už podpísaná. Financie majú byť podľa nej využité na celkové zateplenie budovy i strechy.
„Potešila nás táto správa. Okná už boli v minulosti vymenené a teraz pokračujeme zateplením opláštenia pavilónov,“ hovorí riaditeľka Ruszóová. Materská škola má tri pavilóny a jednu hospodársku budovu, s renováciou ktorej začala ešte bývalá riaditeľka. „Pokračovali sme v tomto zámere a projekte v druhom kole. Snažili sme sa čo najlepšie vyplniť tlačivá. Chceli sme mať celkovo vynovené budovy, aby sme boli čo najkrajšia materská škola v meste,“ priblížila.

Zatepľovať sa má v budovách, kde sú triedy. Materská škola bude podľa riaditeľky v prevádzke, až na prípady, keď sa budú robiť terasy, kadiaľ chodia deti do tried. Vtedy počítajú s obmedzeným chodom a riaditeľským voľnom. „Robiť by sa malo postupne a obmedzenia sa budú týkať len tej triedy, kde sa bude pracovať na terase,“ doplnila. Terasy majú okolo pavilónov a využívajú ich hlavne v teplejších mesiacoch. Okrem toho v areáli majú aj detské dopravné ihrisko, envirokútik, hmatový chodník. Za plotom na Hatvaniho ulici je nové detské ihrisko, ktorého stavebné prvky dokončili len v uplynulých dňoch. Po terénnych úpravách by ho mali sprevádzkovať v jarných mesiacoch.

Z dotácie z Evironmentálneho fondu budú na obnovu školy čerpať aj na ZŠ P. Dobšinského. Tu financie využijú hlavne na výmenu okien viacerých pavilónov. Investícia je v hodnote viac ako 400 tisíc eur. „Práve prebieha verejné obstarávanie. Sme radi, že sme získali zdroje na výmenu okien v niektorých budovách,“ povedala riaditeľka ZŠ P. Dobšinského Erika Demková. Doplnila, že výmena okien sa bude týkať hlavne dvoch poschodových pavilónov na strane chodieb, ako aj spojovacích chodieb medzi prvým a tretím pavilónom. Okrem toho nové okná dostane aj samostatná budova, školský klub detí, kde je jedáleň i kuchyňa.

O riaditeľské posty na MŠ je minimálny záujem

V súčasnosti prebieha výberové konanie na dvoch materských školách v R. Sobote. Funkčné obdobie končí šéfkam na MŠ Daxnera i na MŠ Rimava. Ako pre vobraze.sk dnes potvrdila vedúca odboru školstva, mládeže a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová, na obidve MŠ prijali v stanovenej lehote po jednej prihláške od uchádzačov. Nasledovať bude otváranie obálok a samotné výberové konanie.

Na ZŠ P. Dobšinského budú meniť okná. Investícia je v hodnote viac ako 400 tisíc eur. Pripravujú aj triedy pre deti s autizmom

Zdroj: vobraze.sk