Doplnené: Podozrivý muž skončil za mrežami. Obvinili ho z obzvlášť závažného zločinu vraždy

V prípade utorňajšej tragédie, pri ktorej prišla o život 62-ročná žena z R. Soboty, zadržala polícia podozrivého muža. Bol to syn a bol s ňou v byte. Na policajné výzvy, týkajúce sa otvorenia bytu nereagoval. Nakoľko polícia mala podozrenie zo spáchania násilného skutku, privolali k otvoreniu dverí hasičov. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, tridsaťročný muž kládol hliadke odpor s nožom v ruke. Po jeho spacifikovaní v byte našli ležať ženu. Prvú pomoc jej poskytli ešte hasiči, no oživiť sa ju už nepodarilo ani im, ani záchranárom. Ženu mali nájsť pri radiátore s dobitou tvárou.

K udalosti došlo v utorok 5. decembra okolo poludnia v jednom z bytov na L. Svobodu na Sídlisku Západ v R. Sobote. Podľa policajných informácií mal žene privolať pomoc rodinný príbuzný, ktorého žena kontaktovala so svojím problémom a potom už nedvíhala telefón. Presnú príčinu a čas smrti podľa Kováčikovej určí pitva.

Tragický prípad úmrtia 62-ročnej ženy vyšetruje banskobystrická polícia. V prípade zatiaľ nebolo vznesené obvinenie. Jeho presnejšia špecifikácia bude zrejmá po vykonaní a výsledku pitvy. Vražednou zbraňou mal byť nôž.

V čase, kedy boli príslušníci hasičského a záchranného zboru privolaní k otvoreniu bytu nebolo zrejmé, či je žena mŕtva. „Na vyžiadanie polície boli dvere otvorené násilným spôsobom,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák. Ako poznamenal, k otváraniu bytov sú volaní často, no v tomto prípade tam bol ale agresívny muž. Príslušníci po jeho spacifikovaní našli ženu a hasiči začali s resuscitáciou, použité bolo aj AED.

Doplnené: o 13.55 hod.

„Už po prvotných zisteniach išlo o podozrenie zo zavinenia smrti ženy inou osobou a závažným násilným spôsobom.
Krajský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy,“ doplnila policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

doplnené 7. decembra

Tridsaťročný Tomáš čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. „Vyšetrovateľ tak rozhodol na základe doteraz získanej dôkaznej situácie. Vykonaná súdna pitva potvrdila, že 62-ročná žena zomrela na následky zranení, ktoré utrpela po závažnom násilnom útoku, z ktorého je obvinený jej syn,“ informuje polícia.

Aktualizované: Na Sídlisku Západ v R. Sobote našli v byte mŕtvu ženu. Môže ísť o násilnú smrť

Zdroj: vobraze.sk