Pri tragickej nehode v R. Janovciach asistoval alkohol. Smutný koniec mala aj nehoda pri Revúcej

Pri tragickej nehode v obci Rimavské Janovce, kde bol zrazený 23-ročný cyklista, asistoval alkohol. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, podľa predbežných výledkov krvi cyklistu z obce Chrámec bola po nehode zistená hodnota 2,04 promile alkoholu. K tragickej nehode došlo v noci na 12. júna v smere od Jesenského na Rimavské Janovce. Muža s bicyklom zrazilo auto značky BMW, ktoré viedol tridsaťpäťročný vodič. Ten sa podľa doterajších zistení polície pravdepodobne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a rovnako neprispôsobil rýchlosť jazdy.

Smutný koniec mala aj nehoda z uplynulého víkendu pri Revúcej smerom na Muránsku Dlhú Lúku. Havarovalo tu jedno osobné auto, ktoré viedla 19-ročná vodička z Revúcej. Zišla z cesty. Podľa policajných informácií z doposiaľ nezistených príčin prešla do protismeru a s autom zišla z cesty a následne sa s ním prevrátila. Mladého 28-ročného spolujazdca z Revúcej vymrštilo z auta a utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Podľa Faltániovej u vodičky alkohol zistený nebol. Všetky ďalšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Alkohol asistoval aj pri tohtotýždňovej nehode pri obci Husiná. 41-ročný vodič Škoda Octavia zišiel z cesty a prevrátil sa s autom. Vodič po nehode nafúkal okolo dvoch promile. Bol prevezený do rimavskosobotskej nemocnice, kde nadránom zomrel. Podľa našich informácií išlo o starostu obce Husiná. V aute boli aj dvaja spolujazdci, ktorí boli po ošetrení v nemocnici prepustení domov.

Zdroj: vobraze.sk, foto: KR PZ Banská Bystrica