Doplnené: V Rimavských Janovciach zrazili mladého muža. Zraneniam podľahol

Na ceste pri Rimavských Janovciach zomrel mladý muž. Zrazilo ho auto.

Pravdepodobne ležal v strede cesty, neďaleko neho našli bicykel. Podľa našich informácií ide o dvadsiatnika, ktorý smeroval na Rimavskú Sobotu. Auto ho malo zraziť v noci. Hasiči boli na miesto nehody privolaní okolo tretej hodiny.

Prípad vyšetruje polícia.

Doplnené: o 10.38. h:

Po príchode príslušníkov HaZZ ležal cyklista v strede vozovky bez známok života , čo uviedol pre vobraze.sk zástupca okresného riaditeľa Martin Babic. Ako dodal, bolo tam vozidlo BMW poškodené po náraze do cyklistu. V ňom sa nachádzali dve dospelé osoby a dve deti.

Doplnené o 11.30 h:

Ako pre vobraze.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, tridsaťpäťročný vodič viedol vozidlo v smere od Jesenského na Rimavské Janovce a podľa doterajších informácií sa pravdepodobne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a rovnako neprispôsobil rýchlosť jazdy. „V dôsledku čoho narazil do cyklistu, ktorý sa v tom čase nachádzal v jeho jazdnom pruhu. Dvadsaťtriročný cyklista utrpel mnohopočetné zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ priblížila Kováčiková. Ako pokračovala, dychová skúška u vodiča osobného auta bola negatívna. „Dopravná nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania,“ skonštatovala policajná hovorkyňa s tým, že medzi treťou a šiestou hodinou regulovala premávku na mieste polícia. Podľa vyjadrenia krajskej hovorkyne bol cyklista z obce Chrámec a vodič motorového vozidla taktiež z okresu Rimavská Sobota.

Doplnené 12.júna

Vyšetrovanie nehody naďalej prebieha. Podľa polície sa už ale podarilo odhaliť veľmi dôležitý fakt. „V krvi cyklistu bola zistená hodnota 2,04 promile alkoholu!“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Na tomto mieste nedávno došlo aj k zrážke dvoch áut. Nehoda si vyžiadala ťažké zranenie jedného z vodičov. Viac v priloženom článku.

Vodič z R. Janoviec utrpel ťažké zranenia, podobne ako motorkár na BMW pri Hačave + foto a video

Zdroj:vobraze.sk