Pri nehodách zomrelo šesť osôb. Chytili aj viac opitých

V Rimavskosobotskom okrese sa v minulom roku stalo 127 dopravných nehôd. Zahynulo pri nich šesť osôb.  Ťažko sa zranilo 35 osôb a s ľahkým zranením ich vyviazlo 45. Pre vobraze.sk to uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako priblížila, počet nehôd sa zvýšil oproti predošlému roku o 19. Viac bolo pri nehodách aj usmrtených osôb, a to o 4. Zvýšil sa počet ťažko aj ľahko zranených.

V máji narazil vodič s autom do stromu na ceste medzi Bátkou a Baktou. Ten istý mesiac v Husinej privalil traktor muža. V júni došlo k zrážke vozidla a cyklistu v Rimavských Janovciach. V Husinej v priebehu júna došlo aj k nehode starostu, ktorý zraneniam podľahol v nemocnici. V auguste vodič narazil do kamiónu pri Ružovej osade a v Rimavskom Brezove prešlo auto chodca.  Podľa policajnej hovorkyne stále vyšetrujú nehodu s následkom smrti starostu v Husinej, kde išiel návrh na zastavenie trestného stíhania. 

V Banskobystrickom kraji bolo vlani 1 394 nehôd. V okrese Revúca z toho išlo o nehôd 75, čo predstavuje nárast o 19. Dramatickejší nárast v tomto okrese zaznamenali v počte usmrtených osôb. Bolo ich až deväť a ide o sedem životov viac ako v porovnaní s rokom 2021. 

Nehody pod vplyvom alkoholu

Nezodpovedných vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu pribudlo. Žiaľ, aj takých, ktorí zavinili nehodu. V okrese Rimavská Sobota sa takto stalo 28 nehôd s alkoholom, čo je o tri viac ako v roku 2021. V okrese Revúca ich bolo 12.  

Podľa policajných informácií v roku 2022 odhalili alkohol u 2 542 účastníkov cestnej dopravy. Kým v okrese R. Sobota je nárast len o tri, čo to predstavuje 374, v okrese Revúca až o 83 viac ako vlani (374). Ako priblížila policajná hovorkyňa, nad jedno promile nafúkali viac účastníci cestnej premávky v okrese Revúca. Cez jedno promile to bolo 64 účastníkov a ide tu o nárast o 46. V okrese Rimavská Sobota bolo 171 účastníkov a o 36 viac ako v roku 2021. Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bolo v okrese R. Sobota obvinených 44 vodičov a v Revúcej 29 vodičov. Zvyšné prípady boli nemotoroví účastníci cestnej premávky, cyklisti.

Zdroj: vobraze.sk