Traktorista zomrel pri prevážaní dreva. K tragédii s kosačkou došlo aj na Kružne

Prevážanie dreva na traktore a náraz do svahu sa stalo osudným 82-ročnému dôchodcovi z Husinej. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, vážnym zraneniam podľahol na mieste. Podľa doposiaľ zistených informácií vyšetrovania dôchodca viedol traktor značky Zetor po miestnej komunikácii v smere od miestnej časti Čenta smerom na Husinú, kde pri jednom z rodinných domov v mierne klesajúcom svahu z doposiaľ nezistených príčin prešiel na ľavú nespevnenú krajnicu, následne na pravú.

„Vozidlo s prívesom narazilo do svahu a traktor pretočilo cez strechu. Vodiča vyhodilo cez okno kabíny traktora, ktorý ho následne pritlačil,“ uviedla Kováčiková.
Prípadná prítomnosť alkoholu bude u nebohého zisťovaná pri súdno-lekárskej pitve. Polícia v prípade včerajšej udalosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

V priebehu tohto mesiaca nešlo o prvú tragédiu traktoristu. V obci Kružno pri Rimavskej Sobote muža privalila 8. mája kosačka. Podľa slov Kováčikovej nebohý kosil na trávu na záhrade, a keď zrazu nebolo počuť kosačku, tak ho našli v jarku. „Bol zavalený kosačkou a tvárou vo vode. Na mieste bolo vylúčené cudzie zavinenie,“ skonštatovala policajná hovorkyňa.

Zdroj: vobraze.sk, foto: OR PZ Rimavská Sobota