Nástupca Járošiho na poste riaditeľa dopravnej polície je známy. V zbore slúži 20 rokov

Igor Jároši

Riaditeľom Okresného dopravného inšpektorátu v Rimavskej Sobote bude Jaroslav Horváth. Stane sa ním od 1. marca. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil okresný policajný riaditeľ v Rimavskej Sobote Ján Lás. Ako doplnil, o funkciu prejavilo záujem viac policajtov. 

Jaroslav Horváth má podľa neho však potrebné riadiace skúsenosti a doteraz pôsobí ako vedúci 2.Oddelenia vyšetrovania odboru kriminálnej polície na okresnom riaditeľstve v R. Sobote. V Policajnom zbore slúži 20 rokov, z toho 7 rokov v spomínanej funkcii. „Vie udržať disciplínu a je človekom, ktorý ma za tie roky presvedčil. Má aj vojenskú školu a vystupovanie. Na jeho vymenovanie mám zatiaľ dobré odozvy,“ hovorí Lás a dodáva, že budúci dopravný šéf dlhé roky pracoval s trestnými konaniami. Vysvetlil, že na dopravnom inšpektoráte je tiež veľa trestných konaní, ako dopravné nehody, ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, marenie výkonu úradného rozhodnutia či ublíženie na zdraví pri dopravných nehodách. „Pre neho budú nové len evidencie vozidiel,“ podotkol.

Jaroslav Horváth vystrieda vo funkcii riaditeľa Igora Járošiho. Ten odchádza do výsluhového dôchodku. Riaditeľom ODI bol takmer desať rokov. 

Zdroj: vobraze.sk

Zdroj: vobraze.sk