Mestskí policajti v R. Sobote majú nové oblečenie. Potrebujú spoľahlivé auto

Rimavskosobotskí mestskí policajti vynovili uniformy na leto. „Priebežne každý rok niečo máme nové. Ročne na tento účel minieme od 1 500 do 2 000 eur. Tričká sme zakúpili ešte pred zimou a teraz sme ich vedeli začať naplno využívať aj počas Dní mesta. Veci sa derú a najviac asi aj topánky, ktoré musíme kupovať každé dva roky,“ priblížil pre vobraze.sk náčelník mestskej polície Peter Berecz.

„Mali sme dosť starých vecí. Nové máme aj zimné bundy, ale tie využívame len 3-4 mesiace v roku. Sú však kvalitné a kupujeme ich na viac rokov,“ podotkol. Mestská polícia má 13 členov. Používaním sa derú však aj opasky či púzdra. Častokrát kupujú aj tričká, ktoré využívajú v lete. „Košele väčšinou nenosíme, len ja na mestské zastupiteľstvo. Skôr preferujeme tričká a praktické veci do terénu. Dizajn je väčšinou rovnaký, ako v iných mestách. Musí však spĺňať základné veci a označenia, reflexné prvky šachovnice či nápis v určitej výške,“ podotkol Berecz, ktorý býva v Ožďanoch. Je poslancom obecného zastupiteľstva. Dôveru mu dali obyvatelia už v druhom volebnom období.

Mestská polícia v R. Sobote disponuje dvomi autami značky Fiat. To novšie majú od roku 2016, druhé je ešte staršie z roku 2009 a používajú ho radšej už len príležitostne. Odjazdených má približne 500 tisíc kilometrov. Podľa Berecza preto opakovane žiadajú v zmene rozpočtu nové vozidlo. Na tento účel navrhujú sumu do 30 tisíc eur. „Už tretí rok to dávam do rozpočtu. Chceli by sme už auto s vyšším podvozkom. Jedno z áut nám už určite doslúži. Používame väčšinou to druhé a mesačne nabeháme okolo tritisíc kilometrov. Pokiaľ je v prevádzke Kurinec, tak aj viac,“ priblížil Berecz. Novšie auto, má okolo 270 tisíc kilometrov.  

Spomenul, že do týchto áut už treba dosť veľa investovať. „Je využívané trinástimi ľuďmi a jazdené v meste. Je na ňom vymenené už takmer všetko, aj dvakrát,“ hovorí. So servisom Fiatu v R. Sobote majú ale dobré skúsenosti. „Keď sme potrebovali opravu, uprednostnili nás a stále nám pomohli, keď sme niečo potrebovali. Čakať na auto sa u nás jednoducho nedá,“ dodal Peter Berecz.

Zdroj: vobraze.sk