K objasneniu tragickej udalosti z Hnúšte mala napomôcť rekonštrukcia prípadu. Vodič BMW po nehode v R. Janovciach čelí obvineniu z usmrtenia

Vyšetrovanie tragickej udalosti zrazeného dieťaťa v Hnúšti po takmer pol roku zatiaľ nebolo uzavreté. Došlo k nej v polovici marca na dvore autoservisu, o život prišlo dvojročné dieťa. K objasneniu prípadu mala pomôcť rekonštrukcia prípadu. Viac svetla mala priniesť aj v tom, či vodič mal šancu v zornom uhle vozidla vidieť, že pri aute je dieťa. Na jej základe však polícia jednoznačne prípad neuzavrela. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v prípade naďalej prebieha znalecké dokazovanie a prípad je v štádiu začatého trestného stíhania pre prečin usmrtenia. Obvinenie tak nebolo vznesené.

Vyšetrovanie takýchto prípadov sú podľa nej zdĺhavé, nie sú však nezvyčajné. „Stávajú sa takéto prípady a veľakrát si rodičia prešli aj vlastné deti,“ dodala vo všeobecnosti. K udalosti v Hnúšti došlo 12. marca dopoludnia. „Maloletá vybehla pred vozidlo. Následne došlo k zrážke a utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ priblížila vtedy Mária Faltániová.

Alkohol u chodca

U zrazeného chodca v Jesenskom zistili pri pitve alkohol. Hodnota predstavuje 0,80 mg/l (1,67 promile). K tragickej udalosti došlo v druhej polovici júla tento rok. U vodiča dychovou skúškou alkohol zistený nebol. 39-ročný vodič z Jesenského na aute značky Fiat Punto smeroval po hlavnej ceste na obec Hodejov.

„Vodič sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, pričom došlo k zrážke s 54-ročným chodcom z Jesenského,“ informovala vtedy Faltániová a dodala, že muž prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Obvinenie podľa Faltániovej zatiaľ konkrétnej osobe vznesené nebolo.

V prípade zrazeného cyklistu v R. Janovciach už padlo obvinenie

Obvinenie z usmrtenia má na krku 35-ročný vodič z Hostíc. Ten išiel minulé leto na vozidle BMW v noci v smere od Jesenského na Rimavské Janovce, kde prešiel muža s bicyklom. Podľa doterajších zistení polície sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a rovnako neprispôsobil rýchlosť jazdy. Alkohol u vodiča zistený nebol. K tragickej udalosti došlo v obci R. Janovce, u zrazeného muža z Chrámca bola podľa predbežných výsledkov krvi zistená hodnota 2,04 promile alkoholu. „Obvinenie bolo vznesené, v prípade však naďalej prebieha vyšetrovanie,“ uviedla Faltániová.

Zdroj: vobraze.sk