Dvojročné dievčatko nemalo šancu pred autom. Tragickú nehodu starostu Husinej uzavrú 

Tragickú udalosť v Hnúšti, pri ktorej prišlo o život dvojročné dieťa, vyšetruje polícia v Rimavskej Sobote. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovokyňa Mária Faltániová, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prebieha vyšetrovanie. K tragédii došlo okolo 10.30 hod. 12. marca, v Hnúšti na dvore autoservisu. „Maloletá vybehla pred vozidlo. Následne došlo k zrážke a utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ priblížila Mária Faltániová. Spomenula, že polícia na prípade pracuje a obvinenie nebolo vznesené zatiaľ žiadne. 

Polícia v R. Sobote ukončila vyšetrovanie niekoľkých tragických udalostí

V druhej polovici januára bolo ukončené vyšetrovanie minuloročnej dopravnej nehody s tragickým následkom. O život pri nej prišiel vodič Škody Octavia, vtedajší starosta obce Husiná. S autom zišiel mimo cestu a auto sa prevrátilo na strechu. U vodiča zistila polícia okolo dvoch promile alkoholu. Vodič po niekoľkých hodinách zomrel v nemocnici. Prípad vyšetrovali ako dopravnú nehodu. „Trestné stíhanie bolo zastavené,“ doplnila hovorkyňa s tým, že ak bol vodič aj vinníkom, tak je trestné stíhanie neprípustné.  

V prípade tragédie z januára pri železničnom priecestí v Lenartovciach bolo tiež uzavreté trestné stíhanie. Cudzie zavinenie polícia vylúčila a podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne alkohol či drogy pri zdravotno-bezpečnostnej pitve neboli potvrdené. Prípad bol uzavretý ako samovražda. Ako ďalej poznamenala Faltániová, išlo o prvú smrteľnú nehodu na železnici v okrese Rimavská Sobota a zároveň aj v Banskobystrickom kraji. Minulý rok došlo k takýmto tragickým udalostiam v dvoch prípadoch v okrese. Celkovo v kraji ich podľa polície bolo 12.  

Z dopravných nehôd, pri ktorých došlo k vážnym zraneniam s následkami polícia zatiaľ stále vyšetruje zrážku dvoch vozidiel v obci Rimavské Janovce. „Nehoda je v štádiu vyšetrovania a čakáme na znalecké posudky,“ hovorí k nehode z júna minulého roka Faltániová. Podľa polície došlo k nehode kvôli nesprávnemu otáčaniu vozidla, ktoré šoféroval 70-ročný vodič z Rimavských Janoviec. Ten mal vôjsť do cesty 26-ročnému vodičovi VW Golf. K nehode došlo pri autobusovej zastávke na výjazde z obce. Podľa našich informácií nie je vylúčené, že dôchodcovi pri otáčaní zhasol motor a druhý vodič do neho v neprimeranej rýchlosti narazil. Prekročená mala byť niekoľkonásobne. Polícia naďalej čaká na znalecké posudky. 

Polícia od tej doby vo zvýšenej miere kontroluje rýchlosť v R. Janovciach. Doposiaľ na výjazde z Rimavských Janoviec na R. Sobotu namerali s najvyššou rýchlosťou vodiča Mercedesu. Rýchlosť v obci prekročil až o 65 km/h. Vystavili mu pokutu vo výške 800 eur a zadržali mu vodičský preukaz. Stalo sa tak 3. januára. 

Za prekročenie rýchlosti v R. Janovciach policajti vystavili účet na 800 eur

Zdroj: vobraze.sk