Klenovčania si vybojovali na majstrovstvách Slovenska žiackych tímov v bedmintone strieborné medaily

Bedmintonové družstvo žiakov Družstevníka Klenovec si vybojovalo na majstrovstvách Slovenska strieborné medaily. Tie sa uskutočnili v sobotu v Dolnom Kubíne a postúpili na ne štyri zmiešané kolektívy. Klenovec vyhral dva zápasy a v rozhodujúcom o titul tesne podľahol Dolnokubínčanom. Družstevník tak obhájil druhé miesto z minulého roka.

Klenovčania v úvodnom zápase zdolali BARBAR Skalica 5:2 a v druhom si poradili s hráčmi AC UNIZA Žilina rovnako 5:2. V stretnutí o titul si to klenovský tím rozdal s družstvom SP Dolný Kubín a nakoniec mu podľahol 3:4. Výsledkové rozuzlenie priniesla záverečná zmiešaná štvorhra. Zostavu Družstevníka na majstrovstvách Slovenska tvorili: Jakub Fotta, Laura Fodorová, Matúš Ulický, Ema Pauková, Laura Fiľová a Dávid Samáš. Ťahúňmi Klenovčanov boli Fotta a Fodorová.

„Skalicu a Žilinu sme hladko zdolali. Boli sme favoritom v týchto stretnutiach. O zlato sme bojovali proti Dolnému Kubínu. Očakávali sme, že to bude ťažký a veľký boj. Snažili sme sa to vyskladať čo najlepšie. Chceli sme skončiť prví. Za vyrovnaného stavu 3:3 nastúpili v rozhodujúcom mixe proti domácim Ulický a dcéra Laura. Nebolo to zlé v ich podaní, ale nevyšlo im to a prehrali 0:2. V obidvoch setoch podľahli súperom zhodne 17:21,“ uviedla pre vobraze.sk trénerka Družstevníka Klenovec Martina Fodorová a pokračovala: „Nemohli sme postaviť do mixu nášho najlepšieho hráča Jakuba Fottu, keďže ten nastúpil vo dvojhre i vo štvorhre s Ulickým, čo boli súboje, v ktorých sme bodovali. Laura tiež vyhrala dvojhru dievčat. Druhé miesto však považujem za úspech, aj keď nás trochu škrie, že sme nezískali titul.“

Klenovčania sa prebojovali na majstrovstvá Slovenska zmiešaných žiackych družstiev vďaka tomu, že obsadili na oblastných majstrovstvách Východ druhé miesto.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Fodorovej