Predíďte komplikáciám a navštívte Optiku pri nemocnici čo najskôr

Optika pri nemocici na Šrobárovej ul. 2377 v Rim. Sobote ponúka revolučné meranie zraku spojené so screeningom oka

V Optike pri nemocnici v Rimavskej Sobote predchádzate komplikáciám so zrakom. V tejto optike majú totiž prístroj firmy Rodenstock. Skúsené a certifikované optometristky Silvia a Zuzka vám veľmi ochotne po zmeraní zraku nielen urobia okuliare, ale zároveň prekontrolujú oči, aby ste zistili, či vám nehrozia ochorenia oka. Screening DNEye scannerom je časovo nenáročný. Kompletné meranie zraku objektívnou a subjektívnou metódou s použitím DNEye scannera trvá zhruba 35 až 40 minút.

Dôležitá je, samozrejme, preventívna návšteva očného lekára, alebo optometristu. „Tento výnimočný prístroj, okrem toho, že robí dioptrické hodnoty, robí aj skríning oka. Šošovku presvieti či nehrozí šedý zákal. Zmeria vnútroočný tlak a prednú komoru kvôli zelenému zákalu. To sú dve najzávažnejšie ochorenia oka,“ priblížila zodpovedná vedúca a majiteľka Silvia Kurillová, diplomovaná očná optička.

DNEye SCANNER je revolučný prístroj na meranie zraku spojený so screeningom oka. Pri screeningu môže dôjsť k odhaleniu nejakých skrytých odchyliek, alebo chýb. V takýchto prípadoch klienta odporučíme k svojmu očnému lekárovi.

Takýchto prístrojov je na Slovensku len niekoľko. Takéto vyšetrenie je výhodné aj časovo, najmä pre mladých a aktívnych ľudí, ktorí nemajú čas vysedávať u lekára. „My vám tu skontrolujeme zrak a v prípade potreby odporučíme na lekára. Keď nič nenájdeme, tak je to super a podľa záujmu sa môžme zamerať na kvalitné slnečné okuliare. V opačnom prípade odchytávame ľudí, ktorí ani nemusia vedieť, že im hrozia komplikácie so zrakom. Vždy je lepšie na to prísť skôr a zachrániť, čo sa dá,“ upozorňuje.

Prostredníctvom DNEye scanneru dokážu v Optike pri nemocnici zmerať v ľudskom oku viac ako 7000 bodov. Poisťovňa tento úkon neprepláca a pacient si ho hradí v plnej výške 40 eur.

Komplexná starostlivosť o zrak

V Optike pri nemocnici vám zmerajú zrak, pomôžu s výberom okuliarového rámu. Optika pri nemocnici (zadný vchod do nemocnice) má v ponuke okolo 1500 rámov. V súvislosti s blížiacou sa letnou sezónou sú okrem dioptrických okuliarov k dispozícii aj slnečné – vhodné na bežné nosenie, šoférovanie alebo na šport. „Nezabúdajme však, že oči si treba chrániť celý rok,“ dodáva diplomovaná očná optička s tým, že odovzdaním okuliarov sa ich starostlivosť o klienta nekončí. Na produkt zakúpený v ich optike je 2-ročná záruka aj pozáručný servis. V ponuke majú aj doplnky, ktoré istotne ocenia tí, ktorí okuliare nosia. Určite sú to čistiace spreje, ako aj spreje proti zahmlievaniu okuliarových šošoviek.

Svoju návštevu si môžete dohodnúť aj individuálne na telefónnom čísle: + 421 917 495 440, alebo elektronicky na webovej stránke : https://www.optikaprinemocnici.sk/

Optika pri nemocnici Rimavská Sobota

Túto optiku nájdete na adrese:

Šrobárova 2377, Rimavská Sobota
Telefónne číslo: 047 20 10 178
Mobil: 0917 495 440
info@optikaprinemocnici.sk

Zdroj: vobraze.sk, Rodenstock