Wellness v Teriakovciach je o krok bližšie k otvoreniu

V novopostavenom wellnesse vo Veľkých Teriakovciach, na Salaši pod Maginhradom, urobili ďalší krok k otvoreniu prevádzky. Ako pre vobraze.sk uviedol jeden z vlastníkov, Patrik Keľo, minulý týždeň dostali rozhodnutie ku kolaudácii a v súčasnosti už pripravujú v spolupráci s hygienou prevádzkový poriadok. „Pracujeme v komunikácii s RÚVZ Rimavská Sobota na získaní povolenia na prevádzku,“ povedal a dodal, že finalizujú aj personálne obsadenie a hľadajú dvoch ľudí na prácu do wellnessu. Pri hľadaní zamestnancov uvádzajú ako termín nástupu 15. júl.

Presný termín otvorenia uviesť zatiaľ nevedel vzhľadom na proces vybavovania povolení. Ako však ubezpečil, malo by to byť v dohľadnej dobe v priebehu leta.

Po sprístupnení neplaveckého a detského bazénu s viacerými saunami či atrakciami má byť funkčná už aj internetová stránka. Podľa Keľa bude zahŕňať aj rezervačný systém a zvýhodnenú online platbu. „Keď ľudia prídu, aby nečakali,“ podotkol. Pri štandardnej prevádzke bude mať kapacitu 60 ľudí.

Ide prevažne o súkromnú investíciu v objeme 1,5 mil. eur. V úvode výstavby 2016 im boli odsúhlasené financie aj z príspevku Pôdohospodárskej platobnej agentúry vo výške 250 tisíc eur. Boli schválené, ale vzhľadom na administratívny proces podľa Keľa neboli ešte uhradené. K zvýšeniu investície došlo aj kvôli zväčšeniu projektu, aby wellness mohol slúžiť nielen pre ubytovaných hostí, ale aj pre verejnosť.

Zdroj: vobraze.sk