Nový altánok ochráni ľudí pred dažďom i slnkom

Nový altánok pri kultúrnom dome v Kraskove ochráni ľudí pred dažďom, nájdu v ňom útočisko aj počas horúcich dní či spoločenských udalostí. Dokončili ho tento mesiac a financovaný bol z prostriedkov MAS Malohont. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol starosta obce Ján Blaho, projekt je podporený vo výške okolo 3 500 eur a zhruba 600 eur financovali z obecných prostriedkov. Podľa jeho slov ide o pokračovanie vylepšenia spoločenských priestorov, keďže minulý rok z ministerstva financií urobili vydláždenie pri budove. „Chceli sme to skultúrniť. Hneď vedľa máme futbalové ihrisko,“ povedal starosta a dodal, že vlani mali minifutbalový turnaj a pršalo im, tak sa nemali kde skryť.


Altánok na ploche približne 90 metrov štvorcových robili v uplynulých mesiacoch. Podľa starostu to bolo svojpomocne, čo bolo podmienkou projektu. Práce tak realizoval on aj spolu s dobrovoľníkmi z obce. „Altánky a prístrešky robím už dávno,“ dodal.

Obec s približne 150 obyvateľmi zdobí gotický kostol zo 14. storočia. Má opevnenie a skrýva vzácne fresky, krstiteľnicu, staručký organ či jedinečný kazetový strop. V uplynulých rokoch tam organizujú stredoveký festival. Cieľom tohto podujatia je spropagovať Gotickú cestu a gotické kostolíky v Malohonte. Ako nám v obci potvrdili, festival bude aj tento rok, plánujú ho na 4. septembra.

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: obecný úrad Kraskovo