V Tisovci bude jedna z najväčších offroadových akcií v Európe. Roztočiť to chcú v plnej paráde

Jedna z najväčších offroadových akcií v Európe sa vracia do Tisovca. Zorganizujú ju už na budúci mesiac, od 27. do 30. apríla. Ako pre vobraze.sk ďalej avizuje Vladimír Longauer, jeden z organizátorov, s týmto jedinečným podujatím sa vracajú do pôvodných koľají, aké boli pred kovidom. Uskutoční v skoršom termíne a súčasťou lákavého podujatia v centre Tisovca bude pestrý program. „Chýbať nebude obľúbená večerná promo jazda mestom, ktorá vlani nebola, atmosféru bude gradovať moderátor podujatia či koncert,“ hovorí Longauer, ktorý verí v lepšiu spoluprácu s novým vedením mesta. „Na plagáte ešte nie je uvedené, aká kapela vystúpi. Podarilo sa nám však medzičasom dohodnúť veľmi dobrú kapelu Poison candy. Uvádzajú si, že sú ženská rocková kapela, ktorá má gule,“ priblížil Longauer, podľa ktorého by sa mali predstaviť v troch vstupoch a koncert bude pre verejnosť zadarmo.

Minulý rok bolo podujatie, na ktoré chodí okolo 250 posádok, v auguste. Podľa organizátora im jarný termín vyhovuje viac. „Je s ním síce viac práce, ale taká je dohoda aj s ochranármi, nakoľko v tomto čase ešte nie sú prebudené všetky biotopy a minimalizujú sa prípadné poškodenia,“ dodáva s tým, že offroudaci budú radšej bojovať s blatom, ako s teplom.

V apríli tak na okolitých strmých kopcoch predvedú svoje umenie mnohí jazdci z celého Slovenska. Diváci si budú počas registrácie môcť pozrieť autá v centre mesta a posádky potom budú dva dni jazdiť po lesoch denné trophy okruhy. V nedeľu bude najväčšia možnosť pre divákov vidieť posádky počas exhibície v Dolinke, ktorá patrí medzi náročnejšie disciplíny. Ide o divácky obľúbenú časť offroadu a organizátori podľa odoziev očakávajú veľa divákov. Ako organizátori avizujú, diváci sa budú môcť pohybovať len za páskami a nesmú byť a ani prechádzať cez trať.

Na Offroade v Tisovci zabojovali aj Hajnovicsovci z R. Soboty + foto

Zdroj: vobraze.sk