V R. Sobote začnú stavať Čistinku od Lidlu

lidl čistinka

V Rimavskej Sobote začnú na jar stavať mestský park od spoločnosti Lidl – Čistinka. Ide o výhru, za ktorú sa hlasovalo v súťaži minulý rok. Ako pre vobraze.sk dalej priblížil primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ihrisko bude umiestnené na ploche pri plavárni. „Všetko je v poriadku. Na jar začíname. Ako mesto máme pripraviť pôdu. Keď vymrzne, okamžite to riešim a ideme to robiť,“ povedal Šimko. Podľa jeho slov ihrisko uložia pozdĺž plavárne, v blízkosti vstupu tak, aby sa v prípade potreby zmestil aj cirkus, ktorý tam chodí.  

Lidl Čistinka potrebuje okolo 15-árový pozemok, a preto nebolo podľa aktivistov v zbieraní hlasov jednoduché ho umiestniť hocikde. Prihliadalo sa aj na skúsenosť, aby ihrisko neprekážalo občanom a bolo mimo obytnej zóny. „Je to v súlade aj s názorom kolektívu, ktorý na tom pracoval a zbierali hlasy,“ dodal Šimko. Na tomto priestore verejnosť nájde priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok. Je tam hracia plocha pre najmenšie deti, ohnisko a príjemné posedenie v altánku. Podľa avizovaných informácií spoločnosti Lidl sú súčasťou aj prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. Ako pre vobraze.sk na jeseň uviedol vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl SR Tomáš Bezák, k výstavbe by malo dôjsť v marci až júli. Obyvatelia by tak mali ihrisko a oddychovú zónu využívať v priebehu leta 2023.

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom „štvorci“ s rozmermi 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva dnes schválili výpožičku mestských pozemkov pri krytej plavárni pre Nadáciu Lidl Slovenská republika a Lidl Slovenská republika. A to po dobu realizácie projektu na pozemkoch, teda do doby odovzdania Lidl Čistinky mestu.

Minulý rok pri plavárni pribudol športovo-oddychový areál. Soboťania ho získali v súťaži od spoločnosti Kaufland. 

Samospráva sa zaoberá umiestnením Čistinky. Jedno miesto už vybrali

Zdroj: vobraze.sk