V chirurgickom pavilóne v R. Sobote vymenili takmer 130 okien

V chirurgickom pavilóne rimavskosobotskej nemocnice vymenili tento mesiac takmer 130 okien. „Pôvodné okná pochádzali ešte z 30-tych rokov 20. storočia, keď sa otváral vtedajší chirurgický pavilón,“ priblížila pre vobraze.sk Bianka Krejčíová, PR špecialistka spoločnosti Penta Hospitals SK, pod ktorú tunajšia nemocnica spadá. Podľa jej slov výmena okien bola v súlade s investičným plánom nemocnice na tento rok. Okrem iného na chirurgickom oddelení obnovili rozvody vody a opravili dažďovú šachtu. V internom pavilóne, kde sa nachádza aj urgent, obnovili rozvádzač a riadenie výťahu. 

V nemocnici tento rok obstarali alebo aktuálne dokončujú obstaranie viacerých prístrojov. Podľa Krejčíovej ide o infúzne pumpy a dávkovače, fototerapeutický systém, inkubátor, CTG prístroje, EMG stimulátor, kombinovaný elektoterapeutický systém, EKG Holtre, monitory vitálnych funkcií, germicídne žiariče, plazmový dezinfikátor.

Najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti na Slovensku, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, zmenil od prvého októbra názov na Penta Hospitals. Budúcoročné investičné aktivity sú podľa nej vo fáze schvaľovania. „Preto je predčasné hovoriť o konkrétnych akciách,“ uzavrela Krejčiová.

Chirurgické oddelenie nemocnica rozširovala v roku 2015. Priestory boli rozšírené do zrekonštruovanej prístavby chirurgického pavilónu bývalého krčného oddelenia. Okrem nových lôžkových izieb vtedy získalo oddelenie aj nové sociálne zariadenia pre mobilných aj imobilných pacientov. Ako vtedy nemocnica avizovala, došlo k zníženiu priemerného počtu pacientov v jednej izbe a tým zvýšeniu ich komfortu počas hospitalizácie. 

Zdroj: vobraze.sk