Urgentný príjem, interné a JIS v rimavskosobotskej nemocnici presťahovali aj s pacientmi

V rimavskosobotskej nemocnici presťahovali urgentný príjem, interné oddelenie a internú Jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS). Udialo sa tak s dnešnou platnosťou z technických príčin. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla junior PR a marketingová špecialistka Penta Hospitals Bibiána Ovečková, ide o dočasné presťahovanie.

Internistický urgentný príjem bol presťahovaný do priestorov pavilónu A – vedľa bufetu a úseku batoliat.

Interné oddelenie a interná JIS boli presťahované do pavilónu chirurgie na druhé poschodie. „Celkovo išlo o 28 hospitalizovaných pacientov,“ uviedla Ovečková. Vysvetlila, že ide o investičnú akciu, pri ktorej dochádza k obnove riadenia výťahu v internistickom pavilóne. Výška investície presahuje 10 000 eur. Práce sú podľa jej slov naplánované do konca tohto týždňa. Bibiána Ovečková ďalej uviedla, že do budúcna v nemocnici zatiaľ inú veľkú investíciu neplánujú.

Na budove chirurgického pavilónu došlo na prelome roka k masívnej výmene okien.

Najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti na Slovensku, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, zmenil od prvého októbra názov na Penta Hospitals. Do tejto siete spadá aj nemocnica v Rimavskej Sobote.

Zdroj: vobraze.sk