Pozrite si, ako napreduje výstavba R2 Kriváň – Mýtna z vtáčej perspektívy. NDS zverejnila video

Národná diaľničná spoločnosť dnes zverejnila video s grafikou a pohľadom na výstavbu jednotlivých objektov na R2 Kriváň – Mýtna. Zábery sú z vtáčej perspektívy. Po jeho vzhliadnutí sa viete zorientovať, ktorý úsek sa stavia a aká časť z úseku je hotová. Ide o práce na najdlhšej slovenskej estakáde. Podľa informácií NDS práce pokračujú v tempe a čoskoro vysúvajú ďalší dilatačný celok.

Mostná estakáda rýchlostnej cesty R2 medzi obcami Mýtna a Kriváň patrí k technicky najnáročnejším úsekom výstavby, čo ho urobí najdlhším takýmto úsekom na Slovensku a pravdepodobne aj v strednej Európe. Práce prebiehajú vo výškach od 15 do 45 metrov a na ich pokračovaní sa pracuje aj v zimných mesiacoch. V prvej etape sa výsuv 13 segmentov realizoval od stredu mosta smerom do Zvolena v dvojpercentnom stúpaní. Na záver minulého roka boli segmenty vysúvané v opačnom smere do Lučenca a to v dvojpercentnom klesaní. Pre vzhliadnutie videa kliknite na video na Video na Facebooku.

Podľa informácií odboru marketingu a komunikácie NDS termín dokončenia výstavby spomínaného úseku je plánovaný na leto 2025. Celkový úsek bude mať dĺžku 9 kilometrov.

Progres mali nabrať aj ostatné mosty na trase. Pozrieť si ich môžete prostredníctvom fotografií Tomáša Barana, ktorý v polovici januára zmapoval úsek Dolná Bzová-Kriváň. Na prelome rokov prišiel s fotografiami Mýtna – odbočka na Bzovú.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Tomáš Baran, video: NDS