Talentovaná šípkarka Jamnická z R. Soboty triumfovala na majstrovstvách Slovenska do 23 rokov

Michaela Jamnická (v strede) so zlatom a pohárom

Neponechala nič na náhodu, preukázala svoje nadanie a presvedčivým spôsobom kraľovala. Michaela Jamnická z Rimavskej Soboty si vybojovala titul majsterky Slovenska do 23 rokov v elektronických šípkach. Národný šampionát sa konal uplynulý víkend v Tatranskej Lomnici. Osemnásťročná stredoškoláčka tak zopakovala majstrovské ťaženie z vlaňajška. „Som veľmi rada, že som získala titul a obhájila tak zlato z minulého roka. Hladko som zdolala súperky, s ktorými som sa stretla. Keďže sa mi pred majstrovstvami Slovenska nedarilo na súťažiach, znamená toto zlato pre mňa dosť veľa. Zvýšila som si ním aj sebavedomie,“ uviedla pre vobraze.sk Michaela Jamnická.

Vo finále zdolala súperku z Prievidze. „Pred finálovým duelom som sa vyhla stresu, nerozklepala som sa pred ním, využila som skúsenosti, ktoré mám aj z medzinárodných podujatí. Toto bol hlavný faktor, ktorý vyznieval v môj prospech. Na finále som nastupovala s jednoznačnými ambíciami zvíťaziť. Zaujímavosťou je, že som ho dohrávala s otcovými šípkami,“ povedala študentka odboru ochrana osôb a majetku na Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote. Na republikovom šampionáte sa predstavila aj v seniorskej kategórii, v ktorej sa jej však nedarilo.

V Tatranskej Lomnici nadviazala Michaela Jamnická na úspešné januárové účinkovanie v Trnave, kde sa stala majsterkou Slovenska do 18 rokov v klasických šípkach. Medzi ženami si ukoristila striebornú medailu. Je registrovaná v 1. DC Brezno. Avizuje, že na začiatku budúceho týždňa ju čaká sústredenie juniorskej reprezentácie.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Jamnickej